مکرون از اسرائیل شاکی شد/ اعتراض جدی به نتانیاهو

رئیس جمهور فرانسه نسبت به دخالت مسئولین رسمی اسرائیلی در انتخابات پارلمانی کشورش به نتانیاهو اعتراض کرد.

پایگاه خبری عبری زبان واللا نیوز در خبری در این رابطه اعلام کرد، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مکالمه‌ای تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نسبت به دخالت شخصیت‌های اسرائیلی در سیاست داخلی فرانسه اعتراض و آنرا غیر قابل قبول توصیف کرد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، این گفتگوی تلفنی هفته گذشته انجام و در آن امانوئل مکرون از دخالت چند وزیر کابینه اسرائیل در انتخابات پارلمانی فرانسه به نتانیاهو شکایت کرد.

خبر مرتبط
مکرون احساس خطر کرد/ درخواست مهم از نتانیاهو درباره حزب الله

کاخ الیزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه درجریان گفت‌وگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نگرانی جدی خود را در مورد تشدید تنش‌ها میان حزب‌الله و این رژیم در امتداد خط آبی به اطلاع نتانیاهو رساند.

دو منبع مطلع از جزئیات این گفتگو به خبرنگار واللا نیوز خبر دادند، ماکرون به نتانیاهو اعلام کرده است که در هفته‌ها و روزهای منتهی به انتخابات پارلمانی در فرانسه عمیخای شیکلی وود زیر امور یهودیان خارج نشین که عضو حزب لیکود است حمایت علنی خود را از حزب راستگرای افراطی مارین لوپن اعلام کرده بود.

واللا نیوز افزود، کاخ الیزه در بیانیه خود به این مسئله اشاره‌ای نکرد، اما ماکرون به نتانیاهو گفت که سخنان شیکلی باعث بروز تشنج بین دو طرف شده است.

شیکلی که مسئول اداره مبارزه با آنچه که صهیونیست‌ها آن را سامی ستیزی می‌نامند، هم هست، مدتهاست که روابط عمیقی با احزاب راستگرای افراطی در اروپا دارد، احزابی که خود در چارچوب توصیف اسرائیل تاریخچه طولانی در سامی ستیزی دارند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.