حمله هوایی جنگنده های اسرائیلی به جنوب دمشق + تعداد شهدا و مجروحان

رسانه‌های سوریه گزارش دادند درحمله بامداد پنجشنبه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب دمشق ۲ تن شهید و چندین تن زخمی شدند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع نظامی در ارتش این کشور گزارش داد: «تقریباً در ساعت ۲۳:۴۰ شامگاه چهارشنبه، دشمن اسرائیلی از سمت جولان اشغالی سوریه حمله هوایی انجام داده و شماری از نقاط در منطقه جنوب را هدف قرار داد».

این منبع همچنین اعلام کرد: «پدافند هوایی سوریه به موشک‌های متجاوز پاسخ داده و تعدادی از آنها را ساقط کردند. این حمله منجر به کشته شدن ۲ نفر و زخمی شدن یک سرباز شد. تلفاتی مالی دیگری نیز درپی این حمله وارد شده است».

وزارت دفاع سوریه نیز اعلام کرد درنتیجه هدف قرار دادن شماری از مراکز امنیتی در حومه دمشق توسط رژیم صهیونیستی ۲ تن کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

خبر مرتبط
احضار سفیر تل‌آویو در هلند/ نفوذ اسرائیل در لاهه تایید شد؟

وزارت خارجه هلند اعلام کرد که سفیر تل آویو در این کشور احضار شده است.

خبرنگار شبکه «المیادین» در دمشق نیز گزارش داد که براساس اطلاعات اولیه به دست آمده منطقه‌ای در مجاورت منطقه «السیده زینب» در جنوب پایتخت سوریه هودف حمله هوایی قرار گرفته است.

طبق گزارش‌ها، پدافند هوایی ارتش سوریه نیز فعال شده و در حال مقابله با موشک‌های شلیک‌شده توسط جنگنده‌های رژیم اشغالگر است.

در همین رابطه، خبرنگار شبکه خبری روسیا الیوم در سوریه نیز گزارش داد که حمله رژیم صهیونیستی ساختمان یک مرکز ارائه خدمات بازسازی به خسارت دیدگان در فاصله تقریبا ۵۰۰ متری شمال حرم مطهر حضرت زینب (س) در حومه دمشق، پایتخت این کشور را هدف قرار داده است.

خبر مرتبط
المیادین خبرداد: حمله هوایی اسرائیل به جنوب دمشق

المیادین از حمله هوایی اسرائیل به جنوب دمشق خر داد.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز از وقوع انفجارهای مهیب در استان حومه دمشق در نتیجه حمله رژیم صهیونیستی به مناطقی در مجاورت منطقه «سیده زینب» در این استان و بلند شدن دود از مناطق هدف قرار گرفته شده خبر داد.

این نهاد همچنین اعلام کرد که پایگاه‌های پدافند هوایی ارتش نیز برای مقابله با موشک‌های این رژیم، موشک‌هایی شلیک کردند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.