اظهار نظر همسر رییس جمهور درباره حضور رییسی در سالن اجلاس سران نیویورک

جمیله سادات علم الهدی، دبیر ستاد تعلیم و تربیت شورای انقلاب فرهنگی، در «کنگره بین‌المللی علم و قرآن» که امروز یکشنبه سی اردیبهشت در دانشگاه تهران برگزار شد، بر لزوم بهره‌مندی از آموزه‌های قرآن کریم به منظور رشد علوم تأکید کرد.

خبر مرتبط
علم الهدی: سیل مشهد حادثه طبیعی بود که مدیران مربوطه را غافلگیر کرد

امام جمعه مشهد با اشاره به جان باختن چند شهروند در سیل مشهد، گفت: این داغی که برای خانواده‌ها به وجود آمد، اسباب تأثر و تأسف بود اما شما عزیزان باید توجه داشته باشید که وقوع این سیل یک بلای طبیعی بود که متولیان امر را غافلگیر کرد.

علم الهدی درباره ایده راه‌اندازی کنگره بین‌المللی علم و قرآن اظهار داشت: از همان زمانی که قرآن کریم توسط افراد جاهل صهیونیستی آتش زده شد و آتشی در دل مردم مسلمان ایجاد کرد، تصمیم گرفتیم چنین کنگره‌ای را راه‌اندازی کنیم.

دبیر ستاد تعلیم و تربیت شورای انقلاب فرهنگی به ترویج آموزه‌های قرآن در سراسر دنیا اشاره کرد و گفت: اتفاقات رخ داده در نوار غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی، موجب شد زنان و کودکان  به بهترین مبلغ قرآن در دنیا تبدیل شوند.

او ادامه داد: یکی دیگر از اتفاقات فرخنده که در راستای ترویج و تبلیغ قرآن انجام شد حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران نیویورک  و مطرح کردن بحث قرآن  بود که پیام مردم مسلمان را به جهانیان رساند.

علم‌الهدی از استقبال گسترده پژوهشگران از کنگره علم و قرآن یاد کرد و گفت: مقاله‌های بسیاری به دبیرخانه کنگره ارسال شده است و در خهمین راستا چنین پیش نشست برگزار شد.

این استاد دانشگاه با اشاره به شناسایی ظرفیت‌هایی در ترویج آموزه‌های علمی قرآن کریم، تصریح کرد: در این مسیر فعالیت‌های مفید و خوبی انجام شده است اما تا رسیدن به  تکالیف اصلی کارهای زیادی پیش رو داریم.

دبیر ستاد تعلیم و تربیت شورای انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: به یاری حق و کمک عالمان علوم طبیعی، انسانی و اجتماعی مسیر متفاوت برای دستیابی به عقلانیت واقعی و شایسته انسان باز خواهد شد.

او ابراز امیدواری کرد: این مسیر تازه علاوه بر رفاه و آسایش انسان بتواند آبادی زمین، بقای طبیعت، حفظ محیط زیست، بقای نسل، تعالی جامعه، انسجام جوامع، گسترش صلح و پایان جنگ و خونریزی را تحقق بخشد.

علم الهدی با بیان اینکه اهداف متعالی از راه‌های  مختلف و با استفاده از فناوری‌های متناسب ممکن می‌شود، اظهار داشت: دستیابی به جهانی بهتر، زیباتر و تعالی‌بخش‌تر یک آرزو واهی نیست؛ بلکه یک آینده ممکن برای انسان‌ها است که از مسیر قرآن و بهره‌مندی از آموزه‌های الهی ممکن خواهد شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.