هشدار جدی کره شمالی به 6 کشور

وزارت خارجه کره شمالی خواستار توقف فوری «مداخله نظامی» غرب در منطقه آسیاپاسیفیک شد و گفت که اقدامات لازم را برای دفاع از حاکمیت و امنیت خود اتخاذ خواهد کرد.

پیونگ یانگ به این کشورها هشدار داد که از تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی به عنوان توجیهی برای مداخله نظامی در این منطقه استفاده نکنند.

وزارت خارجه کره شمالی همچنین از افزایش نظارت بر این کشور در پوشش رصد نقض تحریم‌های سازمان ملل علیه پیونگ یانگ انتقاد کرد و در واکنش به این اقدامات گفت: جمهوری دموکراتیک خلق کره اقدامات لازم را برای حفاظت کامل از حاکمیت و امنیت خود اتخاذ می‌کند.

خبر مرتبط
رهبر کره شمالی اعلام آماده باش نظامی کرد

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفت: اوضاع بی‌ثبات ژئوپولیتیک ایجاب می‌کند که اکنون بیش از هر زمانی برای جنگ آماده بود.

کره جنوبی و انگلیس ماه آوریل گشتزنی‌های مشترکی در آبهای نزدیک شبه‌جزیره کره برگزار و اعلام کردند که هدف از این اقدام اجرای قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی است.

این در حالی است که کره شمالی در واکنش به تهدیدها و فشارهای غرب و متحدانش رزمایش‌ها و آزمایش تسلیحات نظامی را افزایش داده است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در تازه‌ترین اقدام خود روزهای شنبه و یکشنبه از کارخانه‌های ساخت سلاح بازدید کرد و شخصا سلاح‌هایی مانند تفنگ تک‌تیرانداز و پرتابگرهای راکتی را بررسی کرد.

از سوی دیگر، ارتش آمریکا و کره جنوبی طی ماه‌های اخیر، مجموعه‌ای از رزمایش‌ها را با مقیاس و شدت بیشتری انجام داده و هدف خود را ارتقای آمادگی نظامی در برابر «تهدیدات نظامی کره شمالی» عنوان کرده‌اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.