رایزنی تلفنی وزرای خارجه مصر و آمریکا درباره رفح

 وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که آنتونی بیلنکن وزیر خارجه این کشور تلفنی با سامح الشکری همتای مصری خود گفت وگو کرده است. بر اساس این گزارش، بلینکن در این گفت وگوی تلفنی تاکید کرده است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از عملیات نظامی بزرگ در رفح حمایت نمی‌کند.

وزیر خارجه آمریکا به همتای مصری خود همچنین گفته است که واشنگتن از بازگشایی گذرگاه رفح و ادامه ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه حمایت و مخالف آوارگی اجباری فلسطینیان در این باریکه است.

به گزارش ایرنا، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، تهاجم زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از روز سه‌شنبه بخش فلسطینی این شهر را اشغال کرده‌ است.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما رژیم صهیونیستی ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان این ادعا که طرح پیشنهادی حماس با خواسته‌های این رژیم فاصله دارد، مدعی شد: اجازه نمی‌دهیم حماس توانایی‌های نظامی خود را بازسازی کند. اسرائیل اجازه نخواهد داد که حماس در نوار غزه حکومت کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.