روند صعودی قیمت‌ها در بازار ارز امروز

 اکسپو ۲۰۲۴ تهران در حالی سومین روز از فعالیت خود را سپری کرده است که به گفته عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور در این رویداد اقتصادی و تجاری مهم کشور حضور پیدا کرده اند و بنا به گفته ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، برگزاری نمایشگاه اکسپو با هدف ارائه توانمدی‌های صادراتی ایران در منطقه میزبان دو هزار تاجر از کشورهای مختلف جهان است.

از نکات جالب توجه در نمایشگاه امسال می توان به حضور چشمگیر و گسترده کشورهای همسایه ایران اشاره کرد؛ تجار و بازرگانان ترکیه، روسیه، گرجستان، ارمنستان و ... بخش مهمی از مهمانان حاضر در اکسپو ۲۰۲۴ را تشکیل داده اند و امروز هم در حاشیه این رویداد اقتصادی، نشست‌های جلسات B۲B  را در حوزه‌های غذایی، ساختمان، فولاد و کشاورزی برگزار کردند. نشست هایی که نقش موثری در برقراری ارتباط میان بازدیدکنندگان، مدیران شرکت های ایرانی و تجار خارجی ایفا می کند.

اما این همه آنچه باید درباره اکسپو ۲۰۲۴ بدانید نیست و پیش بینی های قابل توجهی هم درباره این نمایشگاه صورت گرفته است و به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت در این نمایشگاه حدود ۳ تا ۵ میلیارد یورو قرارداد تجاری امضا خواهد شد.

 

طبق گفته مهدی ضیغمی، «توسعه روابط بیش از ۸۰۰ شرکت ایرانی با حضور ۲ هزار تجار خارجی می تواند سهم به سزایی در رونق صادرات ایران داشته باشد.» امری که می تواند درهای جدیدی را به روی اقتصاد ایران باز کرده و نقش قابل توجهی در رونق مبادلات تجاری کشورمان با جهان ایفا کند؛ چرا که به گفته ضیغمی  «ایران در حال استفاده از روش‌های مالی و شبه سوئیفت برای تجارت با برخی کشوها و ایجاد خطوط کشتیرانی برای تقویت‌های زیرساخت‌های تجاری است.» و این هدف می تواند با بهبود روابط تجاری با سایر کشورهای جهان محقق شود. حال که از حضور همسایگان ایران در اکسپو ۲۰۲۴ سخن به میان آمد؛ سری هم به آخرین قیمت ارز این کشورها در بازار ارز تهران خواهیم زد.

قیمت لیر ترکیه امروز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

امروز قیمت لیر ترکیه در جریان معاملات بازار ارز تهران به روند نزولی چند روز اخیر پایان داد و با تجربه رشد قیمت نسبی ۵۰ تومانی؛ به کانال صعودی بازگشت و در پایان مبادلات ارزی امروز ۱۹۲۵ تومان خرید و فروش شد.

عصر امروز نرخ برابری لیر ترکیه و دلار آمریکا در بازار ۰.۰۳۱ بود.

jtyGMJaItBPQ

آخرین نرخ دینار عراق در بازار

امروز دینار عراق هم نتوانست از گزند روند افزایشی بازار ارز تهران جان سالم به در ببرد و در حالی شاهد پایان فعالیت بازار بود که به روند ثبات چند روز اخیر پایان داد. هر دینار عصر امروز یک تومان گران شد تا در بین معامله گران 47 تومان مبادله شود.

قیمت امروز درهم امارات

امروز قیمت درهم امارات هم قدم در مسیر افزایش گذاشت و در حالی روز دوشنبه را آغاز و سپری کرد که نسبت به روز پیش، 383 تومان گران شد. هر درهم در پایان فعالیت بازار ارز تهران 16934 تومان خرید و فروش شد.

امروز همچنین نرخ برابری درهم امارات و دلار آمریکا در بازار به 3.67 رسیده است.

lUwmQVRBlC6E

آخرین قیمت ریال عمان امروز

واحد پول رسمی کشور سلطان نشین حاشیه دریای عمان پایان روز دوشنبه و در حالی که بازار بسته شده بود به ۱۶۱۳۷۰ تومان رسید تا در مقایسه با آنچه معامله گران روز گذشته تجربه کرده بودند، افزایش سه هزار و ۶۳۰ تومانی داشته باشد.

 
 

قیمت منات آذربایجان در بازار

امروز قیمت منات آذربایجان به تبعیت از روند افزایشی حاکم بر بازار ارز تهران بالا رفت. هر منات افزایش قیمت ۸۳۰ تومانی را تجربه کرد تا ۳۶۴۱۰ تومان ارزش گذاری و معامله شود.

نرخ امروز درام ارمنستان

درام ارمنستان هم دست از رنج بودن برداشت و معاملات روز دوشنبه را در حالی به پایان رساند که چهار تومان نسبت به روز پیش گران شده است. هر درام امروز ۱۶۰ تومان قیمت گذاری و خرید و فروش شد.

آخرین قیمت لاری گرجستان

امروز همچنین لاری گرجستان در بین معامله گران در حالی خرید و فروش شد که روند صعودی قیمت را تجربه کرد و ۴۷۰ تومان گران شد. قیمت هر لاری امروز به ۲۳۲۷۰ تومان رسیده است.

XqwZrzpQUhpw

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.