فوری/ تحرکات نظامی جدید آمریکا در منطقه/ ناوها به حرکت در آمدند

به گزارش اقتصادنیوز، وال استریت ژورنالبا انتشار گزارشی اختصاصی در این باره نوشت، فعل و انفعال‌های ایالات متحده که بخشی از تلاش این بازیگر برای جلوگیری از درگیری گسترده تر در خاورمیانه است، پس از هشدار ادعایی یک منبع آگاه در مورد زمان و مکان حمله احتمالی ایران سرعت پیدا کرده است. با این حال، این منبع آگاه مدعی است که ایران هنوز در این باره تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده است.

photo_2024-04-13_13-11-26

ژنرال اریک کوریلا، رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده، روز جمعه در مورد حمله احتمالی ایران با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل گفتگو کرد. به گفته وزارت دفاع اسرائیل، گالانت مدعی شد: «ما با همکاری نزدیک شرکای خود آماده دفاع از خود در زمین و هوا هستیم و می دانیم که چگونه پاسخ دهیم». همزمان مقامات آمریکایی مدعی شدند که اقدامات ایالات متحده شامل جابجایی دو ناوشکن است که یکی از آنها قبلاً در منطقه مستقر بود و دیگری که به آنجا هدایت شده؛ آنها افزودند که حداقل یکی از این شناورها حامل سیستم دفاع موشکی «ایجیس» است.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «ناوهای آمریکایی به حرکت درآمدند/ آماده‌باش واشنگتن برای حفاظت از اسرائیل» بخوانید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.