دستگیری کارشناس رسمی دادگستری حین دریافت رشوه

بابک نونهال، دادستان مشگین شهر اظهار کرد: با تشکیل پرونده قضائی در دادسرای عمومی و انقلاب مشگین و با رصد و اقدام قاطعانه حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان اردبیل کارشناس در تشخیص خط و امضا در اثر انگشت که بیش از ۷۰ برابر دستمزد کارشناسی از احدی از طرفین شکایت پرونده خواسته بود، در هنگام اخذ رشوه دستگیر و پس از تفهیم اتهام قانونی و با قرار تأمین کیفری متناسب به زندان معرفی شد.

وی خاطرنشان کرد: مراجعان به مجتمع‌های قضائی فریب مدعیان نفوذ در دستگاه قضائی را نخورند و پرونده خود را از مسیر قانونی پیگیری کنند.

خبر مرتبط
شهردار عزل‌شده شیروان، استعفا داد

عضو شورای اسلامی شهر شیروان گفت: عین الله احمدی شهردار این شهر که در نشست چهارشنبه شب اعضای شورای شهر با مخالفت ۶ نفر از اعضا، عزل شده بود امشب استعفا داد.

دادستان عمومی و انقلاب مشگین شهر بیان کرد: شهروندان در صورت وجود موارد مشابه از طریق سامانه تلفنی ۱۵۸۰ حفاظت و اطلاعات دادگستری یا خط ارتباطی با دادستان در شناسایی سو جریان‌های مالی و فساد اداری و مدعیان نفوذ در دستگاه‌های قضائی یا سازمان‌های تابعه همکاری کنند.

نونهال با تاکید بر مقابله با فساد افزود: دستگاه قضائی اجازه نمی‌دهد افرادی با اتکا به سمت خویش در پرونده‌ها یا با اعمال نفوذ در پرونده‌ها سبب اخلال یا تغییر در روند رسیدگی‌های قضائی شوند و در این موارد کوتاه نیامده و قاطعانه با این متخلفین برخورد خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.