این خودروی پرطرفدار به آخر خط رسید/ منتظر وداع باشید

به گزارش اقتصادنیوز، پژو ۲۰۶ تیپ دوم صفر کیلومتر امسال با بازار خودرو خداحافظی می کند تا متقاضیان بیش از پیش دل تنگ این خودروی جذاب شوند.

بررسی قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در نیمه دوم ۱۴۰۲ نشان می دهد خودرویی که زمانی عنوان ارزان ترین محصول ایران خودرو را یدک می کشید در بازه زمانی یاد شده حدود ۲۸ درصد رشد قیمت را تجربه کند.

این خودرو در اولین هفته از پاییز ۱۴۰۲ با قیمتی حدود ۴۶۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می شد. بررسی قیمت این محصول آبی های جاده مخصوص در هفته پایانی اسفند پارسال نشان می دهد متقاضیان برای خرید آن باید حول و حوش ۵۹۰ میلیون تومان پرداخت می کردند. بنابراین شاهد هستیم قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو طی ۶ ماه نزدیک به ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یاقته است.

بیشترین رشد قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازار مربوط به بازه زمانی ۳۰ آذر تا ۱۲ بهمن سال گذشته است. این محصول پُرتقاضای بازار طی حدود ۴۰ روز رشد قیمت حوالی ۹۰ میلیون تومانی را در کارنامه خود ثبت کرده است. متقاضیان در شب یلدا سال گذشته می توانستند پژو ۲۰۶ تیپ دو را با پرداختی حول و حوش ۴۸۵ میلیون تومان در اختیار بگیرند. این محصول ایران خودرو در حوالی نیمه بهمن حدود ۵۷۵ میلیون تومان در بازار قیمت خورد. بنابراین رشد قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازه زمانی ۳۰ آذر تا ۱۲ بهمن به زبان درصد حول و حوش ۱۹ درصد رشد کرده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در پاییز سال گذشته بین ۴۶۰ میلیون تا ۴۸۵ میلیون تومان نوسان داشته است. این روند در زمستان پارسال بین ۴۸۵ میلیون تا ۵۹۵ میلیون تومان بوده است. بنابراین پژو ۲۰۶ تیپ دو زمستان داغی را تجربه کرد. به نظر می رسد بخشی از این اتفاق با خداحافظی پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر کیلومتر با بازار مربوط باشد. متقاضیان با توجه به اتمام عرضه پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازار خودرو ترجیح دادند تا خرید خود را جلو بیندازند. افزایش تقاضا برای پژو ۲۰۶ تیپ دو در حالی که عرضه آن در بازار با کاهش همراه بود سبب شده تا نمودار قیمتی این محصول محبوب ایران خودرو در زمستان بازار خودرو با جهش همراه باشد.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «وداع خودروی محبوب ایرانی‌ها با بازار در ۱۴۰۳/ گزینه جایگزین ایران‌خودرو برای متقاضیان چیست؟+ نمودار» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.