غافلگیری ۱۶۰ متهم جرائم اقتصادی در آخرین روز سال

سردار حسین رحیمی با حضور در قرارگاه نوروزی امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تبریک فرارسیدن سال نو گفت: در ایام نوروز پلیس امنیت اقتصادی با رصد دقیق مسائل و موضوعات اقتصادی کشور با اقتدار با مجرمان و مفسدان اقتصادی که برای کسب سود‌های باد آورده به دنبال اقدامات مجرمانه خود اعم از قاچاق کالا و ... هستند، مقابله خواهد کرد.

وی افزود: با عنایت به تقارن ماه نزول قرآن و عید سعید نوروز، پلیس امنیت اقتصادی فراجا اجرای طرح‌های سراسری پیشگیری ومقابله با مفاسد اقتصادی را در این ایام در دستور کار خود قرار داده است.

خبر مرتبط
درخواست ۲۵ نماینده برای برگزاری جلسات علنی دادگاه جرائم اقتصادی

نماینده محلات در مجلس از نامه جمعی از نمایندگان به رئیس قوه قضائیه برای برگزاری جلسات دادگاه ویژه جرائم اقتصادی به صورت علنی خبر داد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا افزود: در همین راستا نیز کارگاهان پلیس امنیت اقتصادی طی ۲۴ ساعت گذشته و در آخرین روز از سال ۱۴۰۲ با تشکیل ۸۷ تیم بازرسی از تعداد ۲۷۱ نشانگاه اقتصادی بازدید و چندین مرکز متخلف توزیع اقلام اساسی را شناسایی کردند.

رحیمی اضافه کرد: در این بازدید‌ها تعداد ۱۶۰ متهم جرایم اقتصادی و قاچاق کالا و ارز، شناسایی و دستگیر شدند که پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

خبر مرتبط
خبری درباره رسیدگی ویژه به جرائم اقتصادی

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: رسیدگی به جرایم اقتصادی در دادگستری استان تهران به صورت ویژه و تخصصی در حال انجام و شعب ویژه‌ای به این امر اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه ارزش پرونده‌های مکشوفه ۴۹۰ میلیارد ریال است گفت: پلیس امنیت اقتصادی با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» با تمام وجود تلاش می‌کند تا با برنامه‌ریزی مناسب و همکاری صاحب‌نظران و مشارکت عملی فعالان اقتصادی، زمینه تحقق این شعار مهم را به بهترین وجه فراهم کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.