واکنش ایران به تاثیر مخرب حملات غیرقانونی آمریکا و انگلیس به یمن

 طرفین در این ملاقات، در رابطه با آخرین تحولات منطقه، به ویژه جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه و همچنین مسایل مربوط به سوریه، یمن و لیبی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

دو طرف همچنین در این دیدار بر لزوم تداوم و گسترش رایزنی‌های فی مابین در رابطه با مسایل منطقه‌ای تاکید کردند و در مورد آخرین تحولات سوریه از جمله وضعیت سیاسی و میدانی و راهبردهای مشترک جهت کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و انسانی و نیز استمرار فرآیند سیاسی سوریه گفت‌وگو و تبادل نظر نمودند.

خبر مرتبط
رهبر انصارالله یمن پیام جنگی داد

رهبر جنبش انصار الله یمن امروز (یکشنبه) در آستانه ماه مبارک رمضان با بیان اینکه «آنچه در غزه روی می دهد، بخشی از نقشه گسترده برای هدف قرار دادن همه امت اسلامی است»، تاکید کرد: ما به عملیات خود ادامه می دهیم.

خاجی در ادامه این گفت‌وگوها، حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی  علیه مردم مظلوم غزه و کشتار هزاران زن و کودک را ناشی از حمایت همه جانبه آمریکا دانست و اظهار داشت، رژیم صیهونیستی هیچ دستاوردی جز کشتار بی رحمانه غیرنظامیان و ارتکاب جنایت در حق بشریت نداشته است و در سایه انفعال و سکوت مجامع بین‌المللی، حملات و تجاوزات نظامی خود را به سوریه و لبنان نیز گسترش داده است.

 در رابطه با لیبی، طرفین ضمن تاکید بر حفظ یکپارچگی،  وحدت و حاکمیت این کشور،  ابراز امیدواری کردند بحران سیاسی لیبی با اراده و انتخاب مردم این کشور به پایان برسد.  

خاجی در ارتباط با تحولات یمن، نسبت به تاثیر مخرب حملات غیرقانونی آمریکا و انگلیس بر تلاش های صلح در این کشور هشدار داد.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.