گرد کاهش بر بازار ارز پاشیده شد/ قیمت لیر ترکیه و درهم امارات سقوط کرد

به گزارش اقتصادنیوز، ایران و ارمنستان همواره به عنوان دو کشور همسایه در راستای تعمیق روابط فی ما بین در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری تلاش می‌کنند؛ موضوع مهمی که در دیدار امروز معاون وزرای خارجه دو کشور بر آن تاکید شد. واهان کوستانیان، معاون وزیر امور خارجه ارمنستان که در راس هیاتی به منظور برگزاری دور جدید رایزنی‌های سیاسی معاونین وزرای امور خارجه ایران و ارمنستان به تهران سفر کرده است، در این دیدار از حضور شرکت‌های ایرانی در طرح‌های زیرساختی ارمنستان، بر همکاری‌های چندجانبه در چارچوب طرح های حمل و نقلی به ویژه کریدور خلیج فارس-دریای سیاه تاکید کرد.

خبر مرتبط
قیمت دلار، یورو و پوند امروز شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲| قیمت لیر ترکیه پایین آمد

امروز قیمت دلار مبادله ای در بازار داخلی ثبات را تجربه کرده است و بدون آنکه تغییری را نسبت به روز گذشته تجربه کند؛ ۴۳,۰۹۵ (چهل و سه هزار و نود و پنج ) تومان قیمت خورد.

همکاری هایی که می‌تواند در آینده نزدیک نقش موثری و مهمی را در افزایش میزان گردشگران خارجی برای هر دو کشور فراهم کند. حال که نگاهی بر وضعیت روابط ایران و ارمنستان انداخته ایم، بد نیست بدانیم هر درام؛ واحد پول رسمی این کشور در بازار ارز تهران چقدر قیمت دارد.

درام ارمنستان که این روزها در بازار ارز تهران نوسانات چندان محسوسی را تجربه نکرده است، در پایان معاملات امروز شیب نزولی را در پیش گرفت و با تجربه افت ارزش یک تومانی نسبت به دو روز گذشته؛ 151 تومان ارزش گذاری و معامله شد.

همچنین نرخ برابری هر درام ارمنستان با دلار آمریکا 403.600 است که نسبت به روز گذشته تغییری را تجربه نکرده است.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «جواب مثبت قیمت‌ها به کاهش در بازار ارز/ سقوط قیمت لیر ترکیه و درهم امارات» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.