ادعای جدید ارتش آمریکا درباره پهپادهای یمنی

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا موسوم به (سنتکام) ادعا کرد که حملات اخیر انصارالله یمن در دریای سرخ را خنثی و در مجموع حداقل ۲۸ پهپاد را سرنگون کرده است.

الجزیره انگلیسی به ادعای این ستاد گزارش داد، نیروهای آمریکایی و ائتلاف شامل انگلیس و فرانسه, این تعداد پهپاد را طی چهار ساعت در صبح روز شنبه سرنگون کردند.

سنتکام افزود: هیچ کشتی نیروی دریایی آمریکا یا ائتلاف در این حمله آسیب ندید و همچنین هیچ گزارشی از خسارت بر کشتی های تجاری منتشر نشد.

خبر مرتبط
فرانسه 4 پهپاد جنگی را در خلیج عدن سرنگون کرد

وزارت دفاع فرانسه مدعی ساقط کردن چهار پهپاد در خلیج عدن خبر داد.

به گزارش ایرنا, ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) اعلام کرد که نیروهای یمنی بامداد امروز حمله گسترده پهپادی انجام دادند.

سنتکام در بیانیه ای افزود: انصارالله یمن بامداد روز شنبه حمله پهپادی گسترده‌ای در دریای سرخ و خلیج عدن انجام داد.

ارتش یمن طی چند ماه گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای یمنی تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.