3 گزینه نهایی برای داوری دربی برگزیده شدند

یک هفته دیگر یکصدوسومین دربی شهر تهران بین دو تیم پرسپولیس و استقلال برگزار خواهد شد و در این بین یکی از سؤال‌های روز انتخاب داور دربی است.

اینکه بازی با سیستم کمک داور ویدیویی برگزار خواهد شد، محدودیت‌هایی را برای انتخاب داور دربی به وجود می‌آورد، یعنی اینکه داور می‌بایست لایسنس قضاوت با VAR را داشته باشد.

خبر مرتبط
واکنش فغانی به انتخاب داور زن برای دربی + عکس

علیرضا فغانی در واکنش به انتخاب شدن مهسا قربانی بابت داوری در اتاق VAR دربی استوری منتشر کرد.

تا به این لحظه علاوه بر موعود بنیادی‌فر؛ بیژن حیدری، وحید کاظمی، پیام حیدری، حسن اکرمی، امیر عرب‌براقی و مرتضی منصوریان نیز مجوز قضاوت با سیستم کمک داور ویدیویی را دارند.

با توجه به اینکه بنیادی‌فر دیدار رفت تیم‌های استقلال و پرسپولیس را قضاوت کرده است، از لیست داوران بازی پیش روی سرخابی‌ها خارج خواهد شد و از بین شش داور دیگر می‌بایست یک داور سوت دربی 103 را در دست بگیرد.

البته سابقه قضاوت در دیدارهای حساس و تعیین‌کننده دامنه انتخاب کمیته داوران را محدود‌تر کرده و ظاهراً این کمیته سه گزینه بیژن حیدری، وحید کاظمی و پیام حیدری را برای انتخاب نهایی برگزیده بود.

خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال روز گذشته در حاشیه مراسم روز درختکاری اعلام کرد، داور دربی انتخاب شده است، اما از بیان نام او خودداری کرد.

برخی اخبار حکایت از آن دارد که کمیته داوران با توجه به عملکرد داوران در فصل جاری به دو گزینه بیژن حیدری و وحید کاظمی رسیده است که در این بین شانس کاظمی بیشتر از حیدری است.

اگر وحید کاظمی برای قضاوت دیدار پرسپولیس - استقلال در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر انتخاب شود، برای نخستین بار خواهد بود که دربی تهران را سوت می‌زند.

یکصدوسومین دربی شهر تهران از ساعت 20 روز چهارشنبه 23 اسفند ماه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.