شرط یمن برای آزادسازی کشتی غرق شده انگلیس

محمدعلی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن امروز شنبه در حساب کاربری خود در شبکه «ایکس» اعلام کرد: مجدداً تاکید می‌کنیم که ما به قطر پیشنهاد دادیم که کشتی «غرق شده» انگلیس را در مقابل ورود کامیون‌های امدادی به نوار غزه آزاد می‌کنیم.

خبر مرتبط
حمله مجدد آمریکا و انگلیس به یمن/استان الحدیده بمباران شد

جنگنده‌های آمریکا و انگلیس دو منطقه «راس عیسی» و «الکویزی» در شمال استان الحدیده یمن را بمباران کردند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن افزود: ما انگلیس را مسئول همه نتایج می‌دانیم.

محمد علی الحوثی پیش‌تر تاکید کرد، تا زمانی که تجاوزات و محاصره علیه غزه ادامه داشته باشد، عملیات‌های یمن ضد دشمن نیز ادامه خواهد داشت و این عملیات‌ها زمانی متوقف می‌گردد که غذا و دارو و امکانات ضروری به سراسر غزه برسد و جنایات هولناک و فجیع و جنگ نسل‌کشی که دشمن علیه ساکنان غزه به راه انداخته است کاملا متوقف شود.

خبر مرتبط
نخستین درگیری آلمان و یمن در دریای سرخ

رسانه آلمانی از حضور ناوچه نیروی دریایی این کشور در دریای سرخ به منظور عملیات علیه یمن برای نخستین بار خبر دادند.

این مسئول دولت صنعا تصریح کرد، عملیات‌های نیروهای مسلح یمن به هیچ وجه بیهوده نیست؛ بلکه اقدامی آگاهانه و حامل اهداف والای انسانی و ایمانی و برادرانه برای توقف کشتار و جنگ نسل‌کشی است که رژیم اشغالگر علیه فرزندان غزه به راه انداخته است. عملیات‌های ما مواضع مشخصی را برای هدف قرار دادن دشمن صهیونیستی انتخاب می‌کنند.

محمد علی الحوثی در ادامه به تقابل نیروهای یمنی با متجاوزان آمریکایی و انگلیسی اشاره و تاکید کرد، عملیات‌های ما ابتدا ضد دشمن صهیونیستی بود و به این شکل ادامه داشت، بدون اینکه منافع آمریکا و انگلیس را هدف قرار دهد. اما زمانی که این دو کشور اقدام به تجاوز علیه یمن کردند، تبدیل به اهداف مشروع ما شدند و این درحالی است که ما منافع و مواضع هیچ کشور دیگری را هدف قرار نداده‌ایم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.