ورود پرنده به این استان کشور ممنوع شد+ جزییات

اقبال حمیدی اظهار کرد: چند روز گذشته چند محموله پرنده (کبوترهایی مسابقه) که با هدف مسابقه از جنوب کشور وارد استان شده بود، توسط مأموران اجرایی توقیف شد.

وی تصریح کرد: این چند محوله در شهرستان‌های سنندج، سقز و کامیاران با بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ کبوتر چاهی (جهت مسابقه) بلافاصله توسط نیروهای یگان شناسایی و قبل از پرواز توقیف شدند.

خبر مرتبط
برگزاری کارناوال و میتینگ‌ خیابانی برای تبلیغات انتخابات ممنوع است

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: برگزاری میتینگ‌ها و کارناوالهای خیابانی طبق قانون تبلیغات انتخابات، ممنوع است اما تجمعات هواداران داوطلبان براساس ضوابط و مقررات مشخص شده هیچ مانعی ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: این محموله‌ها با هماهنگی و بررسی دامپزشکی و دستور مراجع قضائی به استان مبدا عودت داده شدند.

حمیدی خاطرنشان کرد: با همکاری حفاظت محیط زیست، هرگونه شکار و صید پرندگان در این ایام ممنوع بوده و به هیچ وجه صیادان و شکارچیان حق صید و شکار پرندگان بومی و یا مهاجر را ندارند.

وی بیان کرد: چنانچه موارد مشکوکی از صید و شکار پرندگان بومی و یا مهاجر مشاهده شود، امکان ارائه گزارش آن با سامانه ۱۵۴۰ وجود دارد تا برخورد جدی با متخلفان انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان با بیان اینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از بیماری‌های واگیر و کشنده پرندگان است، اضافه کرد: این بیماری توسط ویروس نوع A که تمایل زیادی به سلول‌های مخاطی به ویژه دستگاه تنفس و گوارش دارد، ایجاد می‌شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.