تحرکات هسته‌ای روسیه جدی شد/ آمریکا واکنش نشان داد

شبکه ای.بی.سی نیوز به نقل از منابع آگاه گزارش داد، اطلاعات جاسوسی نشان می‌دهد که روسیه درصدد استقرار تسلیحات هسته‌ای در فضا است.

این شبکه افزود که این تسلیحات احتمالا علیه ماهواره‌ها استفاده خواهد شد.

خبر مرتبط
تهدید جدی علیه امنیت ملی آمریکا / پای روسیه در میان است؟

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه گفت که اطلاعاتی درباره یک تهدید جدی علیه امنیت ملی کشور بدست آمده است که بنا به گفته برخی منابع، به روسیه مربوط می‌شود.

یک منبع آگاه به ای.بی.سی نیوز گفت: این مساله ای بسیار نگران‌کننده و بسیار حساس است.

«مایک ترنر» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که اطلاعاتی درباره یک تهدید جدی علیه امنیت ملی کشور بدست آمده است که بنا به گفته برخی منابع، به روسیه مربوط می‌شود.

این نماینده جمهوریخواه ایالت اوهایو در ایمیلی به اعضای کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان نوشت که اطلاعات فوری طبقه‌بندی‌شده درباره یک «قابلیت نظامی بی‌ثبات‌کننده خارجی» در اختیار دارد.

ترنر از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواست تا «همه اطلاعات مربوط به این تهدید» را از حالت طبقه‌بندی خارج کند.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا به خبرنگاران گفت که وی قرار است با سران اطلاعاتی کنگره دیدار کند اما «در موقعیتی نیستم که از این تریبون اطلاعات بیشتری بدهم.»

سی.ان.ان پیشتر نوشته بود، دو منبع و یک مقام آمریکایی گفتند که این تهدید به روسیه مربوط می‌شود و منابع آگاه تاکید کردند که این طلاعات «بسیار حساس» است.

یکی از این منابع به سی.ان.ان گفت که این اطلاعات «بسیار نگران‌کننده» است و به قابلیت‌های روسیه «که اخیرا از آن مطلع شدیم» مربوط می‌شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.