2 مقر نظامیان اسرائیلی هدف قرار گرفت

جنبش حزب الله لبنان خبر داد که در راستای حمایت از مردم نوار غزه، امروز ساعت 16 و 43 دقیقه به وقت محلی، پایگاه نظامی «رامیم» را با سلاح مناسب هدف قرار داده است.

آتش‌بس موقت در نوار غزه بعد از شش روز و تبادل تعدادی از اسرا بین صهیونیست‌ها و جنبش مقاومت حماس، با مخالفت و تعلل تل‌آویو در تمدید آن، از بامداد امروز به پایان رسید و حزب الله نیز همزمان با این تجاوزات، حملات به مواضع صهیونیستها را از سر گرفته است.

ادعای جدید کاخ سفید درباره تداوم آتش بس در غزه

شبکه المنار گزارش داد، حزب الله با انتشار بیانیه دیگری خبر داد که ساعت 16 و 40 دقیقه به وقت محلی هم، محل استقرار نظامیان اسرائیلی را در اطراف مقر نظامی «رامیا» هدف قرار داده است. حزب الله گفت که در جریان این حملات، چند اسرائیلی نیز زخمی شدند.

در روز پنجاه و ششم از آغاز تجاوز صهیونیستها، رژیم صهیونیستی پس از آتش‌بسی که یک هفته به طول انجامید، حملات خود را به نوار غزه از سر گرفت.

در روز گذشته نیز، هفتمین مرحله از تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی صورت گرفت که در جریان آن، صهیونیستها 30 فلسطینی را آزاد کردند و هشت اسرائیلی هم آزاد شدند.

ارتش صهیونیستی امروز خبر داد که از زمان پایان آتش‌بس در غزه، 9 نفر از نیروهای خود را از دست داده است. جنبش حماس تأکید دارد که صهیونیستها مسئول شکست آتش‌بس هستند

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه هم خبر داد که پس از شکست آتش‌بس و از سرگیری حملات رژیم صهیونیستی، امروز 106 غیر نظامی فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

القدره با بیان اینکه فقط سه بیمارستان در شمال غزه همچنان فعال بوده و با امکانات محدود در حال ادامه خدمت‌رسانی است، تصریح کرد: تعداد شهدایی که تا کنون [از آغاز تجاوزات صهیونیستها] اعلام شده، شامل کسانی نیست که زیر آوار هستند.

وی همچنین گفت که افراد زخمی و بیمار، نمی‌توانند خود را به بیمارستانها برسانند و همین مسئله، وضعیت بهداشتی را وخیم کرده است.

این مقام فلسطینی با اشاره به اینکه بیمارستانهای غزه با کمبود خون مواجه هستند، از صلیب سرخ خواست که از کشورهای همسایه و شهرهای خارج از نوار غزه، خون تأمین کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.