شمخانی در بدو ورود به فرودگاه دهلی‌نو در گفتگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از تداوم نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای که با ابتکار جمهوری اسلامی ایران در سه سال پیش بنیان گذاشته شد بر ضرورت افزایش تعاملات و همکاری‌های منطقه‌ای برای مقابله با تهدیدات و مولفه‌های ناامن‌ساز تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به تمرکز سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای بر موضوع تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان گفت: تلاش خواهیم کرد در این نشست با تشریک مساعی کشورهای شرکت کننده، ضمن بررسی مولفه‌های بحران‌ساز در منطقه به ویژه افغانستان، راه‌کارهای کمک به ایجاد صلح و ثباتی پایدار و فراگیر در افغانستان را بررسی نموده و به راهکارهای عملیاتی مشترک برسیم.

شمخانی تصریح کرد: گرچه آمریکا پس از بیست سال تجاوز و اشغال افغانستان از این کشور اخراج شد، اما همچنان با راهبرد تنش‌زایی به بحران‌آفرینی ادامه می‌دهد.

او با ابراز خرسندی نسبت به افزایش حضور کشورهای منطقه در این نشست گفت: برگزاری این نشست فرصت بسیار مناسبی برای پیگیری گفتگوهای سیاسی و امنیتی دوجانبه میان کشورهای منطقه نیز محسوب می‌شود.

دریابان شمخانی در این سفر علاوه بر شرکت و سخنرانی در سومین نشست گفتگوی امنیت منطقه‌ای با همتایان خود دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو خواهد کرد.

شمخانی: آمریکا با راهبرد تنش‌زایی همچنان در منطقه بحران‌آفرینی می‌کند

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند