بررسی فایل های فروش در ۶ ماهه نخست امسال نشان می دهد که توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده برحسب قیمت یک متر مربع بنا  حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی «۱۵۰ تا ۲۰۰» میلیون ریال به ازای هر مترمربع بنا بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده است و دامنه‌های قیمتی «۲۰۰ تا ۲۵۰» و «۲۵۰ تا ۳۰۰» میلیون ریال  در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.  

 توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی هم در این بازده زمانی نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده به واحدهای مسکونی با زیربنای «۵۰ تا ۶۰» مترمربع اختصاص داشته است. واحدهای دارای زیربنای «۶۰ تا ۷۰» و «۷۰ تا ۸۰» مترمربع در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. 

  توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده  هم بر حسب ارزش هر واحد حاکی از آن است که در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، واحدهای مسکونی با ارزش «۱۰.۰ تا ۱۵.۰» میلیارد ریال با اختصاص بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده را به خود اختصاص داده‌اند. واحدهای دارای ارزش «۵.۰ تا ۱۰.۰» و «۱۵.۰ تا ۲۰.۰» میلیارد ریال  در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

متن کامل این گزارش را با تیتر «در کدام محله‌های پایتخت می‌توان خانه ارزان پیدا کرد؟»‌ در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند