در این دیدار روابط دوجانبه، همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف، راهکارهای توسعه این روابط و تحولات منطقه‌‌ای و بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.

بن زاید در حساب توئیتری خود با اشاره به دیدارش با محمد بن سلمان نوشت: «درباره پاره‌ای مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، گسترش همکاری برای مقابله با چالش‌ها و تقویت ثبات در منطقه بحث و تبادل نظر کردیم».

در این نشست «ترکی بن محمد بن فهد بن عبدالعزیز» وزیر مشاور دولت سعودی، «خالد بن سلمان بن عبدالعزیز» معاون وزیر دفاع، «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه و تعدادی دیگر از مسئولان سعودی و نیز «طحنون بن زاید آل نهیان» مشاور امنیت ملی، «علی الشامسی» معاون دبیر کل شورای عالی امنیت ملی و «نهیان بن سیف آل نهیان» سفیر امارات در ریاض حضور داشتند.

به جزئیات گفت‌وگوهای ولی‌عهد ابوظبی با همتای سعودی خود اشاره‌ای نشده است اما سفر بن زاید به عربستان پنج روز پس از سفر وزیر خارجه این کشور به ابوظبی و دیدار با بن زاید صورت گرفت.

دیدار بن زاید با بن سلمان همچنین در حالی برگزار شد که منطقه ظرف چند روز گذشته شاهد تحولاتی از جمله سفر فرستادگان آمریکایی و سازمان ملل به عمان برای بررسی موضوع آتش‌بس در یمن بود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند