در هفته‌های گذشته قیمت گوجه فرنگی در میادین میوه و تره و بار و مغازه‌های سطح شهر با طرز شگفت‌انگیزی افزایش یافته به طوری که در برخی مناطق این محصول با قیمت ۲۶ هزار تومان نیز فروخته شد. 

با توجه به شرایط پیش آمده در روزهای اخیر معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نوید کاهش قیمت گوجه فرنگی را داده بود. 

معتمد گفته بود:‌ از جنوب کشور گوجه فرنگی‌های درجه یک خریداری شده و  قرار است این گوجه فرنگی‌ها در میادین میوه و تره بار توزیع و با قیمت هرکیلو ۱۱ هزارتومان به دست مصرف کننده برسد.

این در حالی است که بررسی آخرین نرخ‌های میدان مرکزی میوه و تره بار تهران نشان می دهد؛ گوجه فرنگی انباری حداقل ۵ هزار و حداکثر ۹ هزار تومان و گوجه فرنگی بوته‌رس حداقل ۸ هزار تومان و حداکثر ۱۳ هزار تومان قیمت دارد و با توجه به سود ۳۰ درصد و قانونی کسبه بایدانتظار فروش گوجه فرنگی با نرخ‌های بالاتر را داشت. 

در بازار میوه نیز قیمت پاییزی‌ها تقریبا گران محسوب می شود و به گفته کسبه به دلیل افزایش قیمت و با وجود فراوانی میوه،‌میزان فروش آنها کاهش یافته است. 

در میان میوه ها گلابی درجه یک با ۳۰ هزار به ازای هر کیلو، گران‌ترین میوه پاییزی است و پس از آن موز با قیمت ۲۴هزار و ۵۰۰ تومان در رتبه دوم قرار دارد. 

 جدیدترین قیمت انواع میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به این شرح است.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند