شهرداری منطقه ۱۷ تهران اعلام کرد: از شب گذشته و در پی احتمال فروریزش ساختمان ناپایدار در مجاورت محل گودبرداری در میدان مقدم منطقه١٧، با حضور عوامل شهرداری، آتش نشانی و نیروی انتظامی و سازمان بحران شهر تهران، ساختمان ناپایدار واملاک مجاور آن توسط عوامل شهرداری منطقه١٧ به طور کامل تخلیه و اخطار لازم در معیت نیروهای انتظامی و آتش نشانی به مالکین و مجاورین پروژه در حال احداث داده شد.

ترک‌های عمیقی در ساختمان‌های مجاور محل گودبرداری رویت شد که بر اساس آن، دستور تخلیه کامل ساکنین در همه ساختمان‌های اطراف (٣٠ واحدساختمانی) صادر و برخی از ساکنین ساختمان‌های مجاور در ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ١٧ اسکان داده شدند.

ریزش محل گودبرداری در میدان مقدم در دو مرحله شامل مرحله اول حوالی ساعت ٧ و مرحله دوم حوالی ساعت ۸ در روز جمعه ١٨مهر رخ داده است.

در ریزش اول یک ساختمان سه طبقه به طور کامل و بخشی از ساختمان دو طبقه دیگر تخریب شد که هیچ فرد یا افرادی به دلیل اخطار شب گذشته و تخلیه ساکنین، در ساختمان حضور نداشتند و محل و ساختمان‌های اطراف به طور کامل تخلیه شده بود.

لحظاتی قبل از ریزش دوم، دو فرد نگهبان پروژه علی‌رغم تذکر و جلوگیری عوامل مستقر در محل از جمله عوامل انتظامی و با عبور از نوار زرد خطر، به محل ریزش وارد شده که متاسفانه با ریزش خاک به داخل محل گودبرداری سقوط کرده و هم اکنون در زیر آوار محبوس هستند.

عملیات امداد و نجات و آواربرداری از صبح امروز توسط عوامل آتش نشانی و هلال احمر در جریان است که به دلیل شرایط و پیچیدگی های موجود به کندی پیش می رود.

از نخستین لحظات بروز حادثه عوامل آتش نشانی،نیروی انتظامی، شهرداری منطقه١٧، هلال احمر، ستاد بحران شهر تهران، دادستانی تهران در محل حضور دارند.

تعداد دقیق نفرات محبوس در حال بررسی است و هنوز هیچ خبری مبنی بر فوت یا جرح محبوسین در دست نیست.

این مطلب برایم مفید است
162 نفر این پست را پسندیده اند