سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: با توجه به تداوم شیوع ویروس  کرونا  در سطح جامعه، مأموریت‌های پلیس امنیت اقتصادی در راستای رصد اطلاعاتی انبارها و مراکز توزیع تجهیزات بهداشتی به طور کامل و با قوت بیشتر همانند گذشته انجام می‌شود.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با جمع‌آوری اطلاعات و انجام گشت‌های هدفمند، افراد سودجو و اخلال گران در بازار توزیع اقلام بهداشتی و محل احتکار کالاها را شناسایی می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: طی هفته‌های گذشته (۲۲ شهریور ماه تا ۱۴ مهر ماه)، مأموران در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها، بیش از ۴۰۰ هزار عدد انواع ماسک را کشف کردند.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه ماسک‌های مکشوفه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در استان‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل داده شد، عنوان کرد: طی این مدت، ۲۳ واحد صنفی متخلف پلمب، ۱۸ محتکر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان با اشاره به عزم جدی این پلیس برای مبارزه با احتکار کنندگان اقلام بهداشتی و ضروری از مردم خواست: در صورت اطلاع از احتکار هرنوع کالا بلافاصله موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند