سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز ۸ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که   ۸۵۷ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۷۱ هزار و ۸۱۶ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 110 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 21 هزار و 359 نفر رسید. البته خوشبختانه تا کنون 319 هزار و 847 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

وی متذکر شد: 3791 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی تا کنون سه میلیون و 184 هزار و 857 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری تاکید کرد: مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) برای تمام عاشقان ایشان اهمیت بسزایی دارد؛ به علت همه‌گیری کرونا در کشور و با هدف تعادل‌بخشی میان حفظ سلامت شهروندان و برگزاری مراسم سوگواری تلاش‌های ارزشمندی از سوی بانیان مراسم عزاداری در جهت اجرای هرچه بهتر دستورالعمل‌های بهداشتی صورت پذیرفته است،

وی ادامه داد: در همین راستا پویش نذر ماسک از جمله اقدامات نیکوکارانه‌ای است که مدتی است در کشور به جریان افتاده و مردم فهیم کشورمان نسبت به تهیه و توزیع رایگان ماسک به‌عنوان یکی از مهمترین عوامل بازدارنده از انتقال کرونا اقدام می‌کنند. درخواست ما از همه محبین حضرت اباعبدالله (ع) این است که با مشارکت در این پویش بهداشتی، تهیه و توزیع ماسک را در کنار سایر نذورات جاری در این ایام قرار دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند