نیمه دوم تیر ماه امسال بود که آژیر قرمز کرونایی در استان مازندران به صدا درآمد و طی این مدت همچنان این وضعیت تداوم دارد.

استان مازندران که باتوجه به سفرها و همچنین همزیستی مسالمت‌آمیز با کرونا برای دومین بار به این وضعیت دچار شد اما پیک دوم بیماری شرایط متفاوت‌تر و سخت‌تری را مازندرانی‌ها تجربه کردند و همچنان ادامه دارد.

البته طی دو هفته گذشته روند کاهشی بیماری تداوم داشته به طوری‌که تعداد بیماران بستری چهار رقمی بود و الان سه رقمی شد.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۱۴۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۷۱۵ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۹۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

موسوی اضافه کرد: مردم الزاما پروتکل‌های بهداشتی را در مراسم محرم رعایت کنند تا شاهد افزایش بیماری نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه مسافرت نقش مهمی در انتقال ویروس دارد، خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌کنیم تا در تعطیلات پیش رو با توجه به وضعیت قرمز کرونا در مازندران به این استان سفر نکنند.

دکتر فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی اضافه کرد: در همین مدت تعداد ۳۱ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: مجموع بیماران کرونایی بستری در بابل به ۲۲۸ نفر رسید که از این تعداد ۵۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۸ بیمار در سطح استان شناسایی شدند و همچنین تعداد ۹۴۳ بیمار در مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

این مطلب برایم مفید است
57 نفر این پست را پسندیده اند