امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (پنجشنبه) در آیین رونمایی از دستاوردهای جدید وزارت دفاع به مناسبت روز صنعت دفاعی که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: پیشرفت‌های دفاعی کشور در چهار دهه گذشته با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست و در حوزه صنعت دفاعی که یکی از ملزومات استقلال کشور است، تا پیش از انقلاب اسلامی فقط با چند کارخانه حدود ۳۰ محصول را تولید می‌کردند، اما امروز حدود ۷۷۰ خانواده محصول را تولید می‌کنیم.

وی افزود: در ۷ سال گذشته به ویژه در ۳ سال گذشته با جهش‌های قابل توجهی مواجه بودیم به طوریکه در حوزه هوایی نتنها جنگنده کوثر را رونمایی کردیم بلکه با راه اندازی خط تولید آن سه فروند را تحویل دادیم و سه فروند دیگر را هم تحویل خواهیم داد.

وزیر دفاع ادامه داد: موتور اوج در هواپیمای کوثر مورد استفاده قرار گرفت و امروز خط تولید آن افتتاح خواهد شد. موتور جهش-۷۰۰ نیز رونمایی می‌شود. ساخت پره های تک کریستال که یکی از حساس ترین فناوری ها است اکتساب شده که تحولی در حوزه هوایی خواهد بود.

امیر حاتمی گفت: در حوزه موشکی به مولفه مهم افزایش برد البته ذیل ۲۰۰۰ کیلومتر توجه شده است، در موشک های کروز امروز با ساخت موشکی به نام موشکی با نام ابومهدی به برد بالای ۱۰۰۰ کیلومتر دست یافته ایم و در بعد موشک‌های بالستیک سوخت جامد امروز به برد ۱۴۰۰ کیلومتری از ذوالفقار ۷۰۰ کیلومتری رسیده ایم.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند