این معارض اماراتی نوشت: این دیدار شاید در پوشش کمک‌های بشردوستانه و در قالب مبارزه با کرونا انجام شده است.

یک فروند هواپیمای اماراتی ۲۱ خردادماه به بهانه حمل کمک‌های پزشکی برای فلسطینی‌ها وارد تل آویو پایتخت رژیم صهیونیستی شده بود.

این هواپیما از ابوظبی به مقصد فلسطین اشغالی به پرواز درآمد و با هماهنگی مستقیم با رژیم صهیونیستی در تل آویو به زمین نشست.

پیش از آن نیز یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی «الاتحاد» اواسط ماه مه برای نخستین بار از ابوظبی وارد فرودگاه بن گوریون اسرائیل شد.

هواپیما حامل تجهیزات پزشکی برای تشکیلات خودگردان فلسطین بود اما تشکیلات خودگردان از دریافت تجهیزات پزشکی خودداری و دلیل آن را عدم هماهنگی با خود عنوان کرد.

در آن زمان یک منبع تشکیلات خودگردان در این باره  فاش کرده بود که این تشکیلات این موضوع را اقدامی برای عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل می‌داند.

روزنامه‌های عبری زن از دحلان عضو جداشده جنبش فتح و مشاور ویژه ولیعهد ابوظبی پس از اعلام توافق عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل به مشاور سری بن زاید تعبیر و اعلام کرده‌اند که این توافق به کمک دحلان؛ مردی که همواره حاکم امارات را هدایت می‌کند، انجام شده است، شخصیتی که شاید جانشین "محمود عباس" رییس تشکیلات خودگردان فلسطین شود.

پایگاه خبری "وطن سرب" در این باره فاش کرد که به نظر می‌رسد آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال آن هستند که پاداش دحلان برای انجام این توافق را بدهند و وی را برای ریاست تشکیلات خودگردان و پس از محمود عباس آماده‌ کنند.

یک روزنامه عبری زبان که به نامش اشاره نشده است، به نقل از منابع آگاه آمریکایی اعلام کرد که توافق سه‌جانبه امارات، آمریکا و اسرائیل ضامن بازگشت دحلان به تشکیلات خودگردان فلسطین است.

دادگاه فلسطین، در سال ۲۰۱۶ دحلان را به اتهام فساد مالی به سه سال حبس و پرداخت ۱۶ میلیون دلار محکوم کرد.

دحلان مشاور امنیتی محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی از اعضای برجسته و عضو کمیته مرکزی جنبش فتح بود.

این گزارش اعلام کرد که توافق ابوظبی –تل‌آویو فرصت مناسبی به دحلان در نبرد ارث [جانشینی عباس] به دست داده است، چرا که وی از حمایت مصر، اردن و سعودی نیز برخوردار است.

دحلان همچنین از آذرماه ۹۸ در فهرست قرمز تروریسم ترکیه قرار گرفته است و وزارت کشور ترکیه مبلغ یک میلیون و ۷۳۰ هزار دلار جایزه برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به بازداشت وی شود، تعیین کرده است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند و این توافق به سال‌ها ارتباط مخفیانه امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی پایان داده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند