ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا و سکه، گفت: امروز در بازار هیچ داد و ستدی صورت نگرفت. به شدت قیمت‌ها در بازار دچار نوسانات افزایشی شده به طوری که امروز نرخ اونس جهانی به بیش از هزار و ۷۴۵ دلار رسیده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه طلای خام و ارز و سکه افزایش قیمت دارد، گفت: امروز در بازار هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۷۸۲ هزار تومان، طلای ۱۷ عیار آب شده ۳ میلیون و ۳۹۱ هزار تومان، سکه طرح جدید ۷ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۷ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

این مقام مسئول ادامه داد: نیم سکه ۳ میلیون و۹۲۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد. افزایش نرخ ارز بر بازار طلا و سکه تاثیر گذاشت همچنین افزایش قیمت اونس جهانی یکی از دلایل افزایش نرخ طلا و سکه است.

محمدولی با بیان اینکه استقبال از مصنوعات طلا کم است، گفت: یکی از علل افزایش قیمت سکه‌های طرح جدید، افزایش تقاضا برای آن به جهت سرمایه گذاری است. افرادی که سرمایه‌ای در اختیار دارند، سکه را به جهت اینکه طلای خام به حساب می‌آید و خرید و فروش آن راحت‌تر است، برای خرید و سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: این‌ها عواملی است که در بحث قیمت سکه و طلا تاثیرگذار است و همین موضوع باعث شده تقاضا برای خرید و فروش مصنوعات طلا تقریبا به صفر برسد، اما سکه پر تقاضاست.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.