وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی اسبق «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را از اتهامات مطرح‌شده علیه او تبرئه کند. 

آسوشیتدپرس گزارش داده وزارت دادگستری در اسناد دادگاهی گفته «بعد از بررسی تمامی شرایط و واقعیت‌ها» قصد دارد فلین را از اتهامات تبرئه کند.

«دونالد ترامپ» یکشنبه شب اعلام کرد به‌دنبال دریافت عفو کامل برای «مایکل فلین» است. به نوشته روزنامه «ایندیپندنت» ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: «حالا گزارش شده "اف‌بی‌آی" بعد از آن‌که زندگی او و خانواده فوق‌العاده‌اش را خراب کرده است، در کنار وزارت دادگستری سوابق ژنرال مایکل فلین را "گم کرده‌اند". چقدر قانع کننده».

ترامپ افزود: «من قویاً خواستار درنظر گرفتن عفو کامل برای فلین هستم».

ساعاتی پیش از توئیت او، «سیندی پاول» وکیل فلین و یکی از منتقدان اصلی پرونده «رابرت مولر» درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به قصد پیروزی ترامپ، در حساب توئیتری خود بدون هیچ مدرکی نوشت، اف‌بی‌آی همچنان شواهد مربوط به بی‌گناهی فلین را مخفی نگه داشته است.

مایکل فلین ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا است و دوران کوتاه انتصاب او به عنوان حلقه مشاوران نزدیک ترامپ در سال ۲۰۱۷ هنوز با پس‌لرزه‌های حقوقی همراه است و پرونده قضایی او می‌تواند به حبس طولانی مدت منتهی شود.

فلین بعد از اقرار به دروغگویی به بازرسان مولر درباره تماس‌هایش با مقام‌های روسیه‌ای،  موافقت کرده بود در ازای سبک‌تر شدن محکومیت خود با دادستان‌های آمریکایی همکاری کند.

پیش از فلین، «راجر استون» از دیگر مشاوران سابق ترامپ که قرار بود ۹ سال را در زندان سپری کند، با مداخله وی به تنها ۴۰ ماه حبس محکوم شد.

راجر استون نیز در اتهاماتی شامل دروغگویی به محققان در تحقیقات در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مجرم شناخته شده است.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند