در متن این نامه آمده است:

بنام خداوند جان و خرد

جهان یادگار است و ما رفتنی

به گیتی نماند به جز گفتنی

به نام نکو گر بمیرم رواست

مرا نام باید که تن مرگ راست

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی

با عرض سلام و تبریک سال نو

ما وکلای مردم، مادام که دل در گرو خدمت به مخلوق خدا بستیم و شانه هایمان را مهیای برداشتن باری از دوش مردم فهیم و زجرکشیده کردیم، عهدی با مردم بستیم که الزاماً یکطرفه گسستنی نیست.

خود را مردمى و زبان گویای مردم معرفی کردیم و هم از این رو مقبول و برگزیده شدیم.

مفروض بفرمائید لشکر پیروز مدافعان سلامت، پزشکان و پرستاران و تمامى کادر درمانى ، آزمایشگاهى و خدماتى حوزه سلامت اعم از زن و مرد فوج فوج خسته اما شجاعانه و غیرتمندانه سینه های سترگشان را آماج بلای جانسوز وقهار ویروس کرونا بنمایند و خودسوزانه فدای مردمشان گردند و این ایام وانفسا و این زمستان گذار تاریخ سلامت مرز وبوممان هم به رسم قهر تاریخ و طبیعت بگذرد؛ لکن این ننگ خواهد ماند که نمایندگان این مردم مبتلا، در کنجی خزیده و طالب عافیت نفس خویش بوده اند.

آقای دکتر لاریجانی من با شرمساری احساس می کنم در قرنطینه اخلاقی هستم تا قرنطینه سلامت. مایه خجلت است که وکیل مردم در حوزه تقنین باشم و در بزنگاه غائله سر در لاک سلامت شخصی خود فرو برم.

و زمستان که گذشت حدیث روسیاهی که نقش ما چه بود و چرا نکردیم.

ریاست محترم مجلس اینجانب هیچگونه محمل قانونی برای تعطیلی مجلسی که در راس أمور است، پیدا نکردم. شرایط خاص است؛ به هیچ دلیل قانونی، عقلی، شرعی و اخلاقی نباید مجلس شورای اسلامی که یکی از ارکان اصلی مملکت و به اصطلاح خانه ملت است، تعطیل باشد.

ادله و مستندات متقن نشان می دهد فوریتهای زیادى می توانست منافع ملی و آحاد جامعه را حراست کند که دیده یا شنیده نشد و یا بنا بر مصالحی از آن به ناحق عبور شد و فرصت هاى گرانى بود که از دست رفت که ما فات مضی (صدالبته تا در پیشگاه حق)

وتو خود حدیث مفصل بخوان ازاین مجمل!

اما جناب آقای دکتر 

جنس وعیار امروز از نوع دیگر است. چشم امید مردم به عملکرد و اقدامات و نظارت مجلس است. تعطیل کردن مجلس و جلوگیرى از تشکیل جلسات رسمى آن با حضور نمایندگانی که سلامتشان پس از تست کرونا محرز می شود و با حفظ توصیه هاى ایمنى، به استناد کدامین منطق است؟ مگر نه این است که اکنون، هنگام اخذ تصمیمات و تصمیم سازیهای آنی، علمی،حقوقی و عقلی عقلای قوم است؟ پس از حیث تنویر اذهان بفرمایید نقش مجلس در کجای مختصات سیاسی حقوقی قانونی و حتی اخلاقی این شرایط خاص قرار دارد؟

چه فرق است بین به توپ بستن مجلس با دستور تخته کردن در آن ؟

آنانکه باید پاسخگوى تناقض گویی ها و سهل انگارى هاى پیش آمده باشند ( که عنوان شد به اندازه کافى دلایل بر این کردار ناصواب وجود دارد )، براى شانه خالى کردن از برخى اهمال کاری ها و تعلل ها، حکم به بستن در مجلس مى دهند.

جناب دکتر لاریجانى ، مى دانید که بارها از اعلام وصول استیضاح وزرائی که از نظر جمعى از همکاران و طبق نص صریح قانون باید پاسخگوى عملکرد خود باشند خوددارى شد ، طرح هاى دو و سه فوریتى تک نرخى کردن بنزین عقیم ماند و مجلس در مسائل مهمى همچون حوادث پس از گرانى بنزین منفعل ماند و هر بار جایگاه مجلس تنزل پیدا کرد.

اینک رسما از محضر جنابعالى به عنوان ریاست محترم مجلس تقاضا دارم به خاطر حفظ وجاهت مجلس شورای اسلامی و در کنار و براى مردم بودن و پایان دادن به این تعطیلى طولانى مدت مجلس که دور از انتظار اکثریت 

جامعه نیز مى باشد و صد البته در تاریخ نیز ثبت خواهد شد و در راستاى همکاری با سایر نهادهای مملکتی و انجام وظیفه نظارتى مجلس وپیشگیری از سر افکندگی پس از غائله (به یارى حق)، دستور تشکیل جلسات مجلس با حفظ تدابیر ایمنى لازم را صادر فرمائید.

مضافا عرض می کنم ما تا هفتم خرداد ماه در قبال موکلینمان مسئول هستیم .قرنطینه با این شمایل خالی گذاشتن سنگر و سر افکندگی در پیشگاه خداوند ، تاریخ و مردم عزیز ایران سرفراز است.

با سپاس

بهرام پارسائی

وکیل مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی

 

این مطلب برایم مفید است
40 نفر این پست را پسندیده اند