مسعود ثقفی با بیان اینکه هرگونه اجبار مدیران برای حضور دانش آموزان در کلاس به ویژه در مدارس غیردولتی در ایامی که کلیه مدارس به هر دلیلی از جمله آلودگی هوا تعطیل اعلام شده، تخلف است اظهار کرد: ما تا کنون مواردی داشته‌ایم که با تذکر مرتفع شده است و در صورت وجود گزارشات مشابه برخورد قانونی خواهیم داشت.

وی در ادامه درباره برگزاری امتحانات نهایی در روزهای اخیر که مدارس به علت آلودگی هوا تعطیل شده‌اند، مجددا تاکید کرد که امتحانات نهایی صرفا برای دانش‌آموزان متوسطه نظری، فنی و حرفه‌ای و پیش دانشگاهی است که موفق نشده‌اند در امتحانات خرداد و شهریور ماه نمره قبولی دریافت کنند و مرتبط با سایر دانش‌آموزان نیست.

ثقفی اضافه کرد: تعداد کل کسانی که باید در این امتحانات نهایی شرکت کنند حدود ۲۴ هزار نفر- درس در تهران است. به دلیل اینکه آزمون امتحان نهایی کشوری است، قطعا آزمون‌ها برگزار می‌شوند و علیرغم تعطیلی مدارس، اگر دانش آموزی غیبت کند فرصت خودش را برای قبولی در این نوبت از دست داده است، زیرا امتحانات نهایی تکرار نمی‌شوند.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران تاکید کرد که با توجه به برخی سوالات مردم مبنی بر تعطیلی موسسات علمی آزاد؛ همانطور که پیش از این اعلام شده بود آموزشگاه‌های آزاد علمی و زبان هم مانند مدارس در روزهای تعطیلی، باید تعطیل باشند و دایر بودن آنها تخلف محسوب می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند