به گزارش رویترز، این همان موشک‌هایی است که در جریان تماس تلفنی جنجالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین به آن اشاره شده بود.

 

ترامپ در جریان تماس تلفنی ۲۵ ژوئیه (سوم مرداد) با زلنسکی از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت‌های «جو بایدن» و پسرش «هانتر بایدن» در اوکراین تحقیقاتی انجام دهد.

به دنبال افشای محتوای این تماس تلفنی، مجلس نمایندگان آمریکا گام‌هایی را برای استیضاح ترامپ به دلیل سوءاستفاده از قدرت آغاز کرده است.

زلنسکی در جریان این تماس تلفنی گفته بود که اوکراین مایل است موشک‌های جاولین بیشتری از آمریکا بخرد. ترامپ نیز در پاسخ گفته بود: اتفاقات زیادی در کشور ما افتاده است و می‌خواهم که لطفی به ما بکنید. می‌خواهم ببینید در مورد این قضایا چه اتفاقی در رابطه با اوکراین رخ داده است.

به نظر می‌رسد اشاره ترامپ به تحقیقاتی بوده که «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا انجام داده بود. گویا وی به دنبال منشاء و منابع اولیه گزارش‌هایی است که ستاد انتخاباتی وی را به همکاری با روس‌ها متهم کرده است.

مولر پس از حدود دو سال تحقیقات نتیجه‌گیری کرد که ستاد انتخاباتی ترامپ با روس‌ها تبانی نکرده است. اما دولت ترامپ طی هفته‌های اخیر تلاش‌هایی را برای یافتن منابع اصلی این اتهام آغاز کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند