«محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از توقف همکاری با رژیم صهیونیستی خبر داد.

عباس شامگاه پنجشنبه (سوم مرداد) طی سخنرانی خود در رام‌الله گفت که شورای مرکزی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) تصمیم به توقف همه همکاری‌های خود با رژیم صهیونیستی گرفته و برای اجرای آن مکانیزم‌هایی وضع کرده است.

به گزارش خبرگزاری معاً فلسطین، محمود عباس گفت: «ما هرگز تن به دیکته‌ها و تحمیل مسائل حاکم بر روی زمین با توسل به قدرت ظالمانه، به ویژه در قدس نخواهیم داد و همه اقدامات حکومت اشغالگر در قدس انجام می‌دهد، غیر قانونی و باطل است».

او گفت همواره دست تشکیلات خودگردان به سوی «صلح فراگیر و عدلانه» دراز بود، ولی این بدین معنا نیست که این تشکیلات در برابر اقدامات اشغالگران سر تسلیم فرود آورد.

ابو مازن با بیان اینکه «دیگر تسلیم نخواهیم شد و با اشغالگران همزیستی نخواهیم داشت»، تأکید کرد که تشکیلات خودگردان به هیچ وجه با معامله قرن همراهی نخواهد کرد؛ چرا که فلسطین به گفته او «برای فروش و مبادله» نیست و نمی‌توان آن را در بنگاه‌ها خرید و فروش کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت تا زمانی که استیفای حقوق کامل فلسطینیان محقق نشود، منطقه و دنیا روی آرامش، صلح، امنیت و ثبات را نخواهد دید.

رژیم صهیونیستی این هفته ۱۰۰ واحد مسکونی فلسطینیان را در منطقه «صور باهر» قدس به بهانه اینکه مالکان آن‌ها جواز ساخت نداشتند، تخریب کرد. تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به این اقدام اعلام کرد که همه مالکان فلسطینی جواز ساخت داشتند؛ چرا که منطقه‌ای که در آن ساخت و ساز شده، داخل در منطقه تابع تشکیلات خودگردان بوده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین دی ماه سال ۹۶ بعد از آنکه «دونالد ترامپ»،‌رئیس جمهوری آمریکا شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت، اعلام کرد که دیگر «کشور اسرائیل» را به رسمیت نمی‌شناسد.

سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و رژیم صهیونیستی در سال در سال ۱۹۹۳ متقابلا همدیگر را به رسمیت شناخته بودند.

تشکیلات خودگردان فلسطین بعد از توافق اسلو، در حوزه مسائل امنیتی و اداره مناطق کرانه باختری همکاری‌هایی با صهیونیست‌ها داشته‌ است و در صورت توقف این همکاری‌ها، این مسئله می‌تواند منجر به تشدید درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند