جشن گلریزان هر سال در ماه مبارک رمضان، به همت ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با حضور جمعی از مسئولان و خیّرین نیکوکار در تهران و شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود.

به غیر از کمک اهدایی روز گذشته ولی امر مسلمین جهان در ۱۰ سال اخیر به منظور کمک در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مبلغی معادل یک میلیارد و ۷۱۳ میلیون تومان را به ستاد دیه اهدا کرده‌اند.

در سفرهای استانی رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه و خراسان‌شمالی هم طبق آمار موجود نمایندگی‌های ستاد دیه، همچون بسیاری از واحدهای فعال استانی از مواهب میزبانی خود بی‌بهره نبوده‌اند.

برای نمونه با کمک ۵ میلیارد تومانی رهبر انقلاب در سفر به کرمانشاه تعداد ۲۴۰ محبوس غیرعمد و با اهدای مبلغی معادل یک میلیارد تومان در سفر ایشان به بجنورد ۱۲۵ بدهکار سرپرست خانواده با پیگیری فوری ستاد دیه از زندان آزاد شدند.

فروردین سال ۹۵ به مناسبت میلاد امام جواد علیه‌السلام علاوه بر حمایت‌های معنوی ایشان به ستاد دیه پرداخت مبالغ خیرین جهت تأمین بخشی از بدهی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد، در بخش پرداخت وجوهات شرعی دفتر مقام معظم رهبری فعال شد که از این محل نیز  تا به امروز زمینه آزادی جمع زیادی از مددجویان غیرعمد فراهم شده است. اقدامی که بر اساس آن با مراجعه به آدرس اینترنتی www.leader.ir در صورت تمایل وجوهات زکات فطریه یا دیگر تبرعات مورد نظرشان را برای استخلاص زندانیان تحت حمایت ستاد دیه اختصاص دهند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند