فرانس ۲۴ گزارش داد، &#۳۹;خوان گوایدو&#۳۹; گفت: &#۳۹;ما از دوستانمان در اتحادیه اروپا می خواهیم که مانند آمریکا، مجازات های بیشتری علیه دولت سوسیالیستی نیکلاس مادورو اعمال کنند&#۳۹;.

گوایدو گفت: ما برای رهایی از حاکمیت رژیم دیکتاتوری حاکم بر ونزوئلا، به حمایت بیشتر اتحادیه اروپا نیاز داریم. اروپا باید فشارهای بیشتری علیه مادورو اعمال کند دقیقا همانند تصمیمی که آمریکا در این زمینه اتخاذ کرد.

 

رئیس پارلمان ونزوئلا در ادامه مدعی شد: در جریان تظاهرات هفته های گذشته، دستکم هفتصد نفر بازداشت شده اند. تهدید زندان و حتی مرگ همواره بالای سر ما بوده و هست اما این مسئله به هیچ وجه مانع آن نمی شود که از مسئولیت خود شانه خالی کنیم.

اظهارات رهبر مخالفان دولت ونزوئلا درحالیست که براساس آخرین نظرسنجی که امروز (چهارشنبه) منتشر شده است، ۸۶ درصد از مردم ونزوئلا با دخالت نظامی آمریکا و ۸۱ درصد از آنها با تحریم های غرب علیه کشورشان مخالفند.

 

این نظرسنجی نشان می دهد که ۸۴ درصد از مردم ونزوئلا اعلام کرده اند که بهترین روش برای پایان دادن به بحران سیاسی و اقتصادی این کشور، گفت وگو میان دولت ملی و مخالفان است.

آمریکا روز گذشته (سه شنبه) تحریم های جدیدی علیه ونزوئلا وضع کرد که این تحریم ها صنایع نفت و گاز دولتی ونزوئلا (PDVSA) را مورد هدف قرار می دهد و بیش از ۷ میلیارد دلار از دارایی های این شرکت ها را مسدود می کند.

 

تحریم ها شامل دولت، تمام ادارات و آژانس های سیاسی از جمله بانک مرکزی ونزوئلا و همچنین هر فردی که به نفع نیکلاس مادورو عمل کند، می شود.

&#۳۹;استفان مونچین&#۳۹; وزیر خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد که هرگونه خرید نفت ونزوئلا می تواند منجر به مسدودشدن حساب های خریداران شود.

 

وی همچنین یادآوری کرد که با مسدودکردن دارایی های (PDVSA)، آمریکا این شرکت ها را برای مردم ونزوئلا &#۳۹;حفظ&#۳۹; می‌کند و اقدامات لازم برای حفاظت از بازار و مصرف کنندگان انجام خواهد داد.

اعمال این تحریم ها ضد ونزوئلا، بخشی از اقدامات بی شماری است که «دونالد ترامپ» برای از بین بردن آنچه واشنگتن &#۳۹;بحران ونزوئلا&#۳۹; می خواند، به کار گرفته است.