اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در  بیست و یکمین نشست خود ظهر امروز مسائل مختلفی را پیگیری کردند که انتخاب پرچمدار کاروان اعزامی به المپیک جوانان آرژانتین یکی از موارد مهم مطروحه بود.

طبق تصمیم اعضای هیئت اجرایی در راستای قدردانی و ارج نهادن به موفقیت های مهم اخیر تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در تمامی رده‌های سنی بخصوص بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، محمد نصرتی عضو تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان که عنوان قهرمانی جهان و آسیا در این رده سنی را در کارنامه دارد بعنوان پرچمدار ایران در مراسم رژه افتتاحیه بازی‌های المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس آرژانتین انتخاب شد.

در ادامه این نشست و با تصمیم اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک مقرر شد تا از سهراب مرادی ملی پوش پرافتخار وزنه برداری کشورمان نیز بواسطه رکوردشکنی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با پرداخت مبلغ دلاری معادل پاداش پای سکو قهرمانان این دوره از بازی‌ها تجلیل بعمل آید.

مرادی در آخرین حرکت یک ضرب بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و با مهار وزنه ۱۸۹کیلوگرمی، یک کیلوگرم رکورد جهانی را بعد از ۱۹ سال شکست و به نام خود ثبت کرد. این رکورد پیش از این در اختیار آکاکیوس کاکیاشویلی وزنه‌بردار یونانی بود که در مسابقات جهانی ۱۹۹۹ آتن به ثبت رسانده بود. با ثبت این وزنه، رکورد بازی‌های آسیایی نیز در اختیار سهراب قرار گرفت.

ضمنا در پایان این نشست مصوب شد تا به مدال آوران طلا، نقره و برنز بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین به ترتیب ۲۰۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۵۰۰  دلار پاداش پای سکو اهداء شود.