پایگاه اطلاع رسانی کنگره گزارش داد، کانادا امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در راستای تلافی تعرفه‌های اعمال شده از سوی آمریکا به آلومینیوم و فولاد کانادا، این کشور نیز ۱۳ میلیارد دلار تعرفه بر صادرات آمریکایی اعمال خواهد کرد.

سی ان ان گزارش داد که ۴۰ شرکت آمریکایی با تعرفه ۲۵ درصدی کانادا مواجه خواهند بود. ۱۰ درصد تعرفه بر بیش از ۸۰ محصول آمریکایی ازجمله تافی و دانه‌های قهوه اعمال خواهد شد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در روزهای گذشته در "مراسم اعلام تعرفه بر کالاهای آمریکایی" در ساختمان کارخانه بزرگ شرکت فولاد "استلکو" حضور نداشت. اما به‌جای او "کریستیا فریلند"، وزیر خارجه کانادا و وزرای دیگر در این مراسم حضور داشتند. شرکت کنندگان مراسم گفتند که هدفشان اعلام جنگ تجاری علیه آمریکا نیست، ولی کانادا در مقابل این کشور کوتاه نخواهد آمد.

وزیر خارجه کانادا گفت که کشورش در مقابل آمریکا چاره‌ای جز تلافی نداشته و مجبور شده است تعرفه‌های گمرکی بر محصولات آمریکایی را وضع کند

وزیر خارجه کانادا همچنین اعلام کرد که دولت این کشور قصد دارد دو میلیارد دلار کانادا به شرکت‌ها و کارگران این کشور که از افزایش تعرفه گمرکی آمریکا خسارت دیده‌اند کمک کند. این کشور قصد دارد با این بسته مالی از صنایع فولاد و آلومینیوم کانادا حفاظت کند.