به گزارش سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌‌ای، مهرداد حمدالهی، مدیرکل دفتر حمل‌‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌‌ای با بیان اینکه میزان جابه‌‌جایی کالا در سال گذشته ۵۵۵ میلیون تن بوده که رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن داشته است، گفت: میزان جابه‌‌جایی محمولات گروه کشاورزی، دامی ،غذایی در سال گذشته بیش از ۱۰۲ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۷‌درصد رشد داشته است.

وی افزود: میزان جابه‌‌جایی کالاهای اساسی حمل شده از بنادر کشور در سال گذشته برابر با ۲۱.۶ میلیون تن بوده است. این در حالی است که در فروردین‌‌ماه امسال میزان جابه‌‌جایی کالاهای اساسی از بنادر به ۱.۵ میلیون تن رسید که رشد ۷.۵درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

مدیرکل دفتر حمل‌‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌‌ای با بیان اینکه سازمان راهداری اقدامات ویژه‌‌ای در خصوص تسریع در حمل کالای اساسی در دستور کار خود قرار داده است، افزود: سازمان راهداری و حمل‌‌ونقل جاده‌‌ای با برنامه‌‌ریزی و فعالیت مستمر با همت تلاشگران حمل‌‌ونقل اعم از رانندگان و شرکت‌های حمل‌‌ونقل بدون وقفه و در تمامی ایام، نسبت به پیگیری و هماهنگی جهت حمل کالاهای اساسی اقدام می‌کند. حمدالهی اظهار کرد: باتوجه ‌‌به تلاش‌‌های موثر و مستمر و فراخوان‌‌های متعدد جهت جذب ناوگان و اعزام آنها برای حمل کالاهای اساسی و ایجاد بستر بسیار مناسب ناوگان آماده حمل در بنادر کشور، در صورت مناسب بودن وضعیت تجهیزات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور و همچنین درخواست حمل کالا توسط صاحبان کالا اعم از دولتی و خصوصی، ظرفیت و آمادگی کامل برای حمل کالاهای اساسی توسط رانندگان و ناوگان فعال در زمینه حمل‌‌ونقل فراهم است.