اصغر مدنی با بیان اینکه کیفیت یعنی ویژگی اما در درجات متفاوت، افزود: به‌عبارت ‌دیگر کیفیت در مطابقت محصول با الزامات مشتریان و رعایت معیارهای زیست‌محیطی معنا پیدا می‌کند. نهادینه شدن کیفیت با قرارگیری دستاوردها درون فرآیندها مستدام می‌‌شود.

وی بیان کرد: در این راستا پشتیبانی اثربخش دیگر واحدها و اجرای صحیح برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها توسط کارکنان واحد ریخته‌گری و پیگیری و پایش مستمر پارامترهای تاثیرگذار بر کاهش عیوب، منجر به کاهش چشمگیر شاخص درصد عیوب گرم تختال در خردادماه امسال شد. مدنی با اشاره به عوامل دستیابی به این موفقیت گفت: از عوامل افزایش کیفیت اسلب‌های تولیدی آماده به‌کار بالای ۹۸ درصدی خط ریخته‌گری و کاهش عیوب اسلب به‌واسطه تعمیرات به‌موقع و انجام سرویس‌های نگهداری خط ریخته‌گری است. ازجمله اقدامات مهم می‌توان به افزایش تعداد بازرسی‌های در حین ریخته‌گری در فواصل مختلف روز و شب و بالا رفتن کیفیت انجام تعمیرات پیشگیرانه اشاره کرد. همچنین از کاهش توقفات و خرابی‌ها با آنالیز دقیق و انجام اقدامات مناسب جهت جلوگیری از تکرار آن و اصلاح روش‌های تعمیرات و بهینه‌سازی آن نام برد که با تلاش تیم تعمیرات ریخته‌گری و همکاری آنها با تیم تولید صورت گرفته است. وی افزود: تیم تولید با بررسی عیوب گرم، سال گذشته عیب‌های پرتکرار با هزینه اصلاح بالا را مشخص و برای کاهش آنها پروژه‌های بهبود تعریف کرده‌ که در قسمت تولید پروژه‌های کاهش ترک طولی و کاهش پیک‌آپ نیتروژن و در قسمت تعمیرات ریخته‌گری پروژه‌های انتقال درایو ماشین برش، اضافه کردن تورچ اضطراری کنار خطوط و سیل‌بندی خط ریخته‌گری انجام شد و تعدادی از آنها درحال اجرا است. همچنین با همکاری واحد انرژی و سیالات پروژه‌های بهبودی برای کاهش آهن، کلراید و کدورت آب تعریف شده و اقدامات مربوط به آنها صورت گرفته است.

 معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان ضمن تاکید بر تداوم بهبود این شاخص و دیگر شاخص‌های واحد اظهار امیدواری کرد: با گام‌های استوار کارکنان و حمایت‌های مدیریت مجموعه در آینده‌ای نزدیک شاهد موفقیت‌های بیشتر در واحد ریخته‌گری و ارسال محصول و همچنین تحقق کلیه اهداف سازمان باشیم.

 

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند