آرشیو روزنامه شماره ۴۸۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۰۷

 • مناقشات قانونی در مسیر انتشار اوراق

  دنیای اقتصاد: کمیته ویژه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، بند «ر» تبصره ۵ لایحه بودجه را حذف کرد. این بند صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت را مکلف می‌کرد که حداقل ۵۰ درصد از پرتفوی خود را به اوراق دولتی اختصاص دهند. اما توجیه دولت برای گنجاندن این بند چه بود و چرا مجلس به دنبال حذف آن است؟ هرچند حذف نهایی این بند در کمیسیون تلفیق تصمیم گیری خواهد شد. هرچند موارد مناقشه تنها به این بند محدود نمی‌شود، بلکه در مورد سایر موارد مربوط به انتشار اوراق نیز همچنان بحث‌های جدی باقی مانده است.
 • خروج سکه از مدار افزایش

  دنیای اقتصاد: سکه بهار آزادی پس از یک هفته افزایش، سرانجام روز شنبه طعم کاهش قیمت را چشید. در اولین روز هفته، فلز گرانبهای داخلی ۵۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با عقب‌نشینی از کانال ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به بهای ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید. این افت از آن جهت اهمیت داشت که افزایشی‌های بازار به دنبال شکست مرز مهم ۵ میلیونی در بازار بودند و امید داشتند با شکست این مرز، تقاضای احتیاطی بیشتری به بازار وارد شود.
 • احتمال برگزاری مجامع انحلال بانک‌های ادغامی تا پایان بهمن‌ماه

  گروه بنگاه‌ها: بانک‌های ادغامی در حال‌حاضر در حال ارزشگذاری دارایی‌ها هستند و باید طبق برنامه تا پایان بهمن‌ماه، مجامع انحلال خود را برگزار کنند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» بانک‌های ادغامی در حال‌حاضر ارزشگذاری دارایی‌ها را انجام می‌دهند.
 • نقاط ضعف و قوت طرح جدید بانکی در مجلس شورای اسلامی

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، در تشریح نقاط قوت و ضعف طرح جدید بانکداری در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع عمومی بانک مرکزی در طرح جدید حذف شده که در این زمینه نیاز به تجدید‌نظر وجود دارد.
 • پرداخت تسهیلات برای بازسازی اماکن سیل‌زده

  شبکه بانکی برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل فروردین امسال در همه استان‌های آسیب‌دیده برای بازسازی اماکن مسکونی ۱۸۰ هزار و ۶۸۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و یارانه‌ای به مبلغ ۱۸هزار و ۲۱۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
 • ضعیف‌ترین رشد اقتصادی چین از سال ۱۹۹۲

  رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۹ به کمترین سطح خود از سال ۱۹۹۲ رسید. به گزارش «ایسنا» شاید دستیابی به رشد بالای شش درصد برای بسیاری از کشورها رویا باشد اما رشد ۱/ ۶ درصدی در سال ۲۰۱۹ برای چینی‌ها اصلا خبر خوشحال‌کننده‌ای محسوب نمی‌شود چراکه این رشد، ضعیف ترین رشد اقتصادی است که از سال ۱۹۹۲ تاکنون در این کشور به ثبت رسیده است.
 • چشم طلا به دست سه بانک

  دنیای اقتصاد: بعد از فروکش عوامل ژئوپلیتیک به نظر می‌رسد مجددا عوامل اقتصادی در مرکز توجه بازارها قرار گرفته است. نرخ بهره که به دلیل نگرانی مقامات پولی کشورهای مختلف، از اواسط سال گذشته تاکنون در مسیر کاهشی قرار گرفته است، از پشتیبانان اصلی صعود قیمت طلا بوده و در سال جاری نیز یکی از بازیگران اصلی این بازار است. هفته آینده سه بانک مرکزی اروپا، ژاپن و کانادا درباره تغییر نرخ بهره خود تصمیم‌گیری می‌کنند؛ موضوعی که توجه بازار در هفته آینده را به خود معطوف ساخته است.
 • بازار باز عامل ثبات در بازار پول

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک صادرات ایران با بیان اینکه مهم‌ترین و مستقیم‌ترین عاملی که در عملیات بازار باز هدف تلقی می‌شود نرخ سود بانکی و نقدینگی است، گفت: اگر بخواهم در یک جمله بگویم با اجرای عملیات بازار باز در بازار مالی رونقی نسبی ایجاد می‌‌شود و بازار پول ثبات بیشتری را به همراه خواهد داشت.
 • دریافت بیشترین حجم تسهیلات برای بازسازی مناطق سیل‌زده توسط ۵ استان

  گروه بنگاه‌ها: بانک‌های پنج استان لرستان، گلستان، خوزستان، همدان و خراسان شمالی، بیشترین حجم تسهیلات بازسازی را به متقاضیان واجد شرایط در مناطق سیل‌زده (سیلاب‌های فروردین ماه گذشته) پرداخت کردند. به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، پس از وقوع سیل گسترده ابتدای سال جاری و وارد شدن خسارات و آسیب‌های جدی به هموطنان ساکن ۲۱ استان کشور، شعب بانک مسکن پس از دریافت اعتبارات ابلاغی، پرونده‌های معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی را مورد بررسی قرار داد و روند تسهیلات‌دهی به متقاضیان یکی از سه نوع تسهیلات پیش‌بینی شده شامل بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری، تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی و همچنین گذران امور معیشتی و خرید لوازم خانگی را آغاز کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر