آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۸۵۳

 • تغییرات کرونا در سه ایستگاه

  دنیای اقتصاد: روند مبتلایان و فوتی‌های اسفند را می‌توان در سه دوره مشخص بررسی کرد. در ۱۰ روز نخست اسفندماه سال جاری، میزان شناسایی مبتلایان روزانه حدود ۶۰ نفر بود و در این زمان، آمار فوتی‌ها روزانه ۶ نفر گزارش شد. در دهه دوم اسفند ماه، جهش قابل توجهی در آمارها مشاهده شد، به نحوی که به‌طور متوسط در هر روز ۷۰۰ نفر به میزان مبتلایان و ۲۵ نفر به میزان فوتی‌ها افزوده می‌شد.
 • دلار بر قله ۱۸ ماهه

  دنیای اقتصاد: یک روز مانده به پایان کار بازار ارز در سال ۹۸، دلار به بالاترین سطح قیمتی ۱۸ ماه گذشته رسید. روز سه‌شنبه، دلار ۲۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و روی کانال ۱۶ هزار تومانی قرار گرفت. آخرین‌بار شاخص ارزی در اوایل مهرماه۹۷ نوسان در کانال ۱۶ هزار تومانی را تجربه کرده بود. با ثبت افزایش روز گذشته، میزان بازدهی دلار در سال ۹۸، به ۶/ ۲۱ درصد رسید، حال آنکه رشد این ارز در سال ۹۷ نزدیک به ۱۷۰ درصد بود.
 • اقتصاد جهان در سال ۱۳۹۹

  سال ۱۳۹۹ برای بازارهای جهانی سالی پر‌التهاب و بااهمیت خواهد بود چراکه علاوه‌بر ریسک‌های سیاسی- اقتصادی موجود، اپیدمی ویروس کرونا نیز بر شدت نااطمینانی‌ها افزوده و رکود مالی در سراسر دنیا را تشدید کرده است. اصلاح بازارهای سهام جهانی یا به تعبیر دیگر تغییر محتمل سیکل افزایشی بازارها به روند کاهشی، منحنی سابق بازدهی اوراق خزانه داری، رکورد حجم بدهی‌های جهانی، خطر گسترش ویروس کرونا برای اقتصاد بین‌المللی همگی از جمله ریسک‌های سال آتی شمسی محسوب می‌شوند.
 • کمک بانک سینا به ۷ استان درگیر کرونا

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بانک سینا از اختصاص کمک نقدی ۵۰ میلیارد ریالی این بانک به کمیته امداد امام خمینی(ره) برای حمایت از مددجویان این کمیته در ۷ استان بحرانی درگیر با ویروس کرونا خبر داد.
 • خدمات غیرحضوری بیمه ایران برای دارندگان خودرو

  گروه بنگاه‌ها: شرکت سهامی بیمه ایران در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی در روند خدمات‌رسانی این شرکت به مردم، طی بخشنامه‌ای تسهیلات الکترونیکی و غیرحضوری برای بیمه‌نامه‌های اتومبیل را در جهت بهره‌مندی هرچه بیشتر بیمه‌گذاران از خدمات غیرحضوری، به مدیران استان‌ها و واحدهای اجرایی بیمه ایران در سراسر کشور ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، بیمه ایران در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی در روند خدمات‌رسانی این شرکت به مردم، طی بخشنامه‌ای تسهیلات الکترونیکی و غیرحضوری، برای بیمه‌نامه‌های اتومبیل را در جهت بهره‌مندی هرچه بیشتر بیمه‌گذاران از خدمات غیرحضوری، به مدیران استان‌ها و واحدهای اجرایی بیمه ایران در سراسر کشور ابلاغ کرد. تمدید بیمه‌نامه‌های بدنه اتومبیل در موعد مقرر با افزایش ارزش وسیله نقلیه تا ۵۰ درصد نیاز به بازدید اولیه ندارد - سقف کارشناسی شبکه فروش تا ۷۰ درصد افزایش یافت - بیمه‌گذاران برای پرداخت اقساط بیمه‌نامه‌های صادره، می‌توانند اقساط را بر اساس شناسه‌های پرداخت مندرج در بیمه‌نامه‌های صادره و حتی المقدور از روش‌های الکترونیکی و غیرحضوری مانند درگاه الکترونیکی پرداخت کنند.
 • اعضای جدید هیات‌مدیره بیمه ملت انتخاب شدند

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه ملت (سهامی عام) با حضور۸۷ درصد سهامداران صبح دیروز برای تعیین اعضای هیات‌مدیره برگزار شد. در این مجمع که با حضور مصطفی افشار به نمایندگی از شرکت مدیریت گروه ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی به سمت ریاست مجمع،حمیدرضا منجی به نمایندگی از شرکت گروه بهمن و داود حسین‌پور به نمایندگی ازشرکت گروه انرژی مهستان به سمت ناظر مجمع و حسن پورکاظمی به سمت منشی مجمع برگزار و اعضای جدید هیات‌مدیره انتخاب شدند. مجمع پس از بحث و بررسی برای انتخاب اعضای هیات مدیره موضوع ماده ۲۹ اساسنامه اقدام و از میان اشخاص کاندیدا شده، اعضای اصلی و علی البدل برای مدت ۲ سال انتخاب شدند. بر اساس نتایج رأی‌گیری سید محمد مهدی بهشتی‌نژاد، حمیدرضا منجی، اسماعیل دلفراز، معصومه معصوم‌بیگی و بهروز اسدنژاد به‌عنوان اعضای هیات‌مدیره بیمه ملت انتخاب شدند.
 • راه‌اندازی دبیرخانه الکترونیکی ۲۴ ساعته در بانک تجارت

  گروه بنگاه‌ها: بانک تجارت در پی شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ تندرستی مشتریان و مراجعان، امکان پیگیری مکاتبات مشتریان خود را به‌صورت آنلاین از طریق دبیرخانه ۲۴ ساعته سایت اینترنتی خود فراهم کرد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور که تمامی جامعه را در بر گرفته، یکی از راهکارهای مهم و حیاتی مقابله با آن، کنترل و کاهش ترددهای غیرضرور و همچنین اجتناب از حضور در فضاهای عمومی و پرجمعیت همانند مراکز خرید، بانک‌ها و... است.بنا بر این گزارش مشتریان بانک تجارت به منظور حفظ سلامت خود، پرسنل بانک و سایر هموطنان و جلوگیری از مراجعات حضوری و همچنین کاهش ارسال و مراسلات، می‌توانند از طریق دبیرخانه ۲۴ ساعته سایت اینترنتی بانک تجارت نسبت به ارسال و پیگیری نامه اقدام کنند.
 • شعب کشیک بانک اقتصاد نوین در ایام نوروز اعلام شد

  گروه بنگاه‌ها: به منظور رفاه حال مشتریان، شعب بانک اقتصادنوین در ایام تعطیلات نوروز به‌صورت کشیک آماده ارائه خدمت به هم‌وطنان خواهند بود.به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ شعب کشیک این بانک در روزهای دوم تا چهارم فروردین ماه ۱۳۹۹ باز بوده و از ساعت ۹ تا ۱۲:۳۰ آماده ارائه خدمت به مشتریان هستند.
 • تقویت سامانه برخط بیمه کوثر

  گروه بنگاه‌ها: به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رضایت مشتریان پشتیبانی از سامانه برخط بیمه کوثر افزایش یافت. مسوولان بیمه کوثر براساس ابلاغیه بیمه مرکزی مبنی بر خرید برخط بیمه‌نامه شخص‌ثالث وسایل نقلیه، پشتیبانی از سامانه برخط شرکت را افزایش دادند. بیمه‌گذاران با مراجعه به تارنمای شرکت می‌توانند بیمه‌نامه‌های شخص‌ثالث اتومبیل، بدنه اتومبیل، آتش‌سوزی، درمان مسافرتی و حوادث را خریداری کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر