آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۴۴

 • پارازیت در جریان تجاری

  دنیای اقتصاد: شایع‌ترین تبعات بخشنامه‌ها که این روزها گریبانگیر تجارت کشور شده است، از سوی دو مدیرکل گمرک ایران شفاف‌سازی شد. بخشنامه‌های ارزی مکرر که از ابتدای امسال از سوی دولت ابلاغ شد، نه تنها بلاتکلیفی را برای تجار به‌دنبال داشت، بلکه زمینه را برای ایجاد برخی رانت‌ها فراهم کرد. تعدد سیاست‌های ارزی که گاهی در تناقض با یکدیگر بودند، در روند تجارت اختلال ایجاد کرده است. این اختلال تنها مختص به واردات یا صادرات نیست.
 • تاکتیک جدید چین در جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: تاکنون شاهد آن بوده‌ایم که هر اقدام آمریکا در زمینه جنگ تجاری با واکنش تلافی‌جویانه چین مواجه شده است. حالا اما چین یک گام جلوتر رفته و به‌جای واکنش، به کنش روی آورده و به جای مقابله به مثل تاکتیک خود را در جنگ تغییر داده است.
 • حفظ بازارهای صادراتی در انتظار حمایت دولت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران با اشاره به تاثیر آیین‌نامه‌های غیرکارشناسی در از دست دادن بازارهای صادراتی گفت: دولت باید با تصویب بخشنامه‌های کارآمد شرایط رشد صادرات و ارزآوری برای بنگاه‌ها را فراهم کند.
 • حل مشکل ایرانیان مقیم کره‌جنوبی برای افتتاح حساب

  دنیای اقتصاد: دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و کره از حل مشکل ایرانیان مقیم کره‌جنوبی برای افتتاح حساب بانکی در این کشور خبر داد. به گزارش «ایبنا» پویا فیروزی از حل مشکل ایرانیان مقیم کره‌جنوبی برای افتتاح حساب بانکی در این کشور خبر داد و گفت: مطابق اعلام سفارت ایران در این کشور اتباع ایرانی می‌توانند در کلیه شعب بانک‌های KEB-HANA و WOORI افتتاح حساب کنند و کلیه امور بانکی خود را انجام دهند.
 • برگزاری نمایشگاه جانبی زنجیره‌ تامین صنایع لاستیک در تهران

  گروه بنگاه‌ها: چهاردهمین همایش ملی لاستیک و دومین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین صنایع لاستیک همزمان در روزهای ۱۹ تا ۲۱ دی ماه ۱۳۹۷ در هتل بین‌المللی المپیک برگزار می‌شود.به گزارش «دنیای اقتصاد» در بخش همایش‌های این صنعت، به مباحث شیمی مواد اولیه‌ نوین به منظور توسعه فناوری‌، طراحی آمیزه‌های لاستیکی با هدف تولید تایرهای نسل جدید، ماشین‌آلات و تجهیزات برای تولید تایرهای با عملکرد بهبودیافته و پیشرفت‌های نوین در شبیه‌سازی و طراحی تایرهای نسل جدید پرداخته می‌شود.براساس این گزارش، این رویداد به میزبانی شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک و همکاری انجمن صنفی صنعت تایر ایران و گروه صنعتی بارز، شرکت‌های تایرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملی استاندارد ایران، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برگزار می‌شود.
 • کاهش گازهای گلخانه‌ای با استفاده از بخاری‌های هرمتیک

  گروه بنگاه‌ها: بخاری‌های با فناوری هرمتیک می‌توانند به میزان قابل ملاحظه‌ای از تولید گازهای گلخانه‌ای کاسته و به تمیزی هوای داخل ساختمان‌ها هم کمک کنند.احمد پیروی تولیدکننده این نوع بخاری‌ها با اعلام این مطلب گفت: بخاری‌های هرمتیک با استفاده از دودکش‌های دوجداره و سیستم‌های هوشمند، اکسیژن خود را از خارج ساختمان تهیه می‌کنند.

بیشتر