آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۴۱۸

 • مشمولان تعهد فروش ارز

  دنیای اقتصاد: سه گروه صادراتی ملزم شدند که حداکثر ظرف ۲ ماه ارز صادراتی را برگردانند و از آنها تعهدنامه محضری هم برای بازگشت ارز دریافت می‌شود. این موضوع از روز پنج‌شنبه گذشته (۱۴شهریور) اجرایی شده است. تصمیم مذکور برای صادرکنندگان محصولات پتروشیمی، فولاد و فلزات رنگین اتخاذ شده و مصوبه آن روز پنج‌شنبه ابلاغ شده است.
 • هشدار تجاری کسب‌و‌کارهای آمریکایی

  دنیای اقتصاد: کسری تجاری ماه جولای آمریکا رکورد ۵ ماهه خود را به ثبت رساند، درحالی‌که این کسری در تجارت با چین، بالاترین رکورد خود را ثبت کرد. به عقیده کارشناسان این تشدید کسری تجاری آمریکا می‌تواند دولت ترامپ را در دنبال کردن سیاست‌های «ابتدا آمریکا» جسورتر کند. در این باره اما کسب‌وکارهای آمریکایی هشدار داده‌اند در صورتی که ترامپ از «جنگ تجاری» با چین عقب‌نشینی نکند، اقتصاد آمریکا شاهد برکناری گسترده کارکنان و تعطیلی شرکت‌ها خواهد بود.
 • تسهیلات جدید وارداتی برای مناطق آزاد تجاری

  دنیای اقتصاد: تسهیلات جدید واردات در مناطق آزاد تجاری اعلام شد. مدیر کل مرکز واردات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک، بخشنامه اجرایی این تسهیلات را که شامل «تخفیف تعرفه ترجیحی» و «کاهش سود بازرگانی کالاهای تجاری وارده از مناطق آزاد» می‌شود برای منطقه آزاد تجاری، به گمرکات اجرایی ابلاغ کرده است.
 • جهش ۶ برابری تجارت ایران و آمریکا یک ماه قبل از تحریم‌ها

  خبرگزاری تسنیم: تجارت ایران و آمریکا یک ماه پیش از بازگشت تحریم‌های غیرنفتی ۶ برابر شد و آمریکا در جولای ۲۰۱۸ بیش از ۲۵ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵/ ۷ برابر شده است.
 • مالزی؛ پل ارتباطی اقتصاد ایران به سوی آ‌سه ‌آن

  دنیای اقتصاد: در جریان حضور هیات تجاری مالزی در ایران و دیدار با فعالان بخش‌خصوصی ایران، تاکید شد که مالزی باید به سرعت به ترمیم روابط اقتصادی خود با ایران اقدام و موانع موجود را برطرف کند، از این جهت حمایت مالزی از تحریم‌های دیگر کشورها قانع‌کننده نیست. همچنین فعالان اقتصادی ایران عنوان کردند که سیاست راهبردی و استراتژیک ایران در شرایط فعلی متمرکز بر کشور‌های شرق آسیا است که این سیاست از سوی بخش دولتی و بخش‌خصوصی ایران دنبال می‌شود. همچنین رئیس صنایع کوچک و متوسط مالزی تاکید کرد که کشورهای حوزه «آ‌سه‌آن» از برقراری هرگونه همکاری‌ اقتصادی با ایران حمایت خواهند کرد.
 • کارگاه تخصصی تبلیغات و جذب مشتری

  دنیای اقتصاد: گروه آموزش روزنامه «دنیای ‌اقتصاد» یک دوره آموزشی با عنوان «کارگاه تخصصی تبلیغات و جذب مشتری» را در روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، به مدت ۶ ساعت برگزار می‌کند. تبلیغات یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین موضوعات در بخش کسب‌وکار است. نحوه مواجهه با این موضوع از نظر هزینه‌بربودن تصمیم‌گیری‌ها را بسیار سخت کرده است.

بیشتر