شماره روزنامه ۵۸۳۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۸۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازار پول و ارز - روزنامه شماره ۵۸۳۳

 • سایه رکود بر طلای جهانی

  دنياي اقتصاد: با صعود شاخص جهانی دلار به بالاترین سطح خود در ۱۰ ماه اخیر، طلای جهانی واکنش منفی خود را با سقوط به کف کانال ۱۹۰۰ دلاری نشان داد. شواهد گویای آن است که در بحبوحه برآوردها از سیاست‌های انقباضی در سال آینده (۲۰۲۴) و همچنین حفظ آن در سطح ۲۵/ ۵ و ۵/ ۵ درصدی، دلار جهانی بار دیگر به افزایش نرخ‌ها امیدوار شد و برای نخستین‌بار در سال ۲۰۲۳ کانال ۱۰۶ واحدی را تجربه کرد.
 • رضایت بازارساز از آرامش دلار

  دنياي اقتصاد: روز گذشته نرخ شاخص ارزی در بازه نوسان روز‌های اخیر خود فعالیت کرد و روند جدیدی را آغاز نکرد. با یک بررسی سطحی می‌توان دریافت که نرخ دلار آزاد ماه‌های کم نوسانی را پشت سر گذاشته است.
 • عملکرد پولی غیرمنتظره طالبان

  اکوایران: پول ملی افغانستان باوجود شرایط وخیم این کشور با افزایش ارزش همراه شده و از این حیث‌، برترین عملکرد را در میان ارزهای جهان داشته است. میلیاردها دلار کمک بشردوستانه و افزایش سطح تجارت با همسایگان باعث شده پول ملی افغانستان در سه ماه سوم سال جاری میلادی بهترین عملکرد را در میان ارزهای جهان داشته باشد؛ اتفاقی غیرمنتظره برای کشوری که با فقر دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و دارای یکی از بدترین کارنامه‌های حقوق بشری در جهان است.
 • بانک‎ها در قالب فعالیت‎های تخصصی دسته‌بندی می‌شوند

  دنیای اقتصاد: رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: بانک‎ها به زودی در قالب فعالیت‎های تخصصی اعم از تجاری، توسعه‌‌‎ای، قرض‌‌الحسنه، جامع و انواع دیگر بانک‎های تخصصی دسته‎‌بندی خواهند شد و اساسنامه آنها نیز درهمین چارچوب تغییر می‎کند.
 • اقدامات بانک مرکزی ترکیه برای حمایت از لیر

  ایبِنا: بانک مرکزی ترکیه مجموعه‌ای از اقدامات را با هدف حمایت از لیر و جذابیت بیشتر آن برای سرمایه‌گذاران اعلام کرد. به گزارش الجزیره، حفیظه ارکان، رئیس بانک مرکزی ترکیه گفت: این اقدامات شامل لغو حداقل نرخ سود مورد نیاز برای حساب‌های لیری مشروط به محافظت در برابر نوسانات نرخ ارز است. این اقدام به بانک‌ها اجازه می‌دهد تا نرخ‌های بهره پایین‌تری ارائه دهند. استانداری مرکزی ترکیه تایید کرد که هدف از اقدامات جدید افزایش تقاضای محلی و بین‌المللی برای دارایی‌های لیر است.
 • سیستم پرداخت روسی «میر» به اتیوپی رسید

  ایبِنا: سفیر اتیوپی خاطرنشان کرد که اجرای سیستم میر به رفع مشکلات معاملات مالی ناشی از تحریم‌ها علیه روسیه کمک می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو