او ادامه داد: «بنابراین اگر بنا به هر دلیلی این واحد توانسته باشد طبق استانداردهای داخل کشور از وزارت ارتباطات و سازمان حمایت مجوزهای لازم را اخذ کند، با توجه به شرایط تحریم، الزامی نیست که مدرک معتبر از سایر کشورها تهیه کنند.»

برادران همچنین با اشاره به اهمیت رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، تصریح کرد: «این موضوع به وزارت ارتباطات هم اعلام شده که بررسی بیشتر صورت گیرد.

با توجه به اینکه فعالیت این واحد، در حوزه تولید موبایل‌های دکمه‌ای و ضمانت‌های لازم به مشتریان ارائه می‌شود، بعید است مشکلی وجود داشته باشد.»

او با بیان اینکه استفاده از نام برند خارجی در رابطه با این واحد تقلب نیست، درباره نامه سفیر فنلاند درباره تولید موبایل تقلبی با یک برند معروف در ایران، گفت: «این الزام وجود ندارد که واحدها رسما ضمانت‌نامه شرکت خارجی را ارائه کنند. این شرکت‌ها عموما در حال مونتاژ کالا هستند. حتی اگر کشور مقصد، نامه‌ای هم ارسال کرده باشد؛ با توجه به اینکه این کشورها ایران را تحریم کرده‌اند، نظر آنها برای ما مهم نیست و ما تعهدی به آنها نداریم. اگر محصول، استاندارد باشد؛ می‌تواند مجوز تولید دریافت کند و نمی‌توانیم از آنها بپرسیم که چگونه تحریم را دور زده‌اند.»

برادران با بیان اینکه این موضوع برای تشخیص علت شکایت یا عدم رعایت استاندارد در حال بررسی است، تصریح کرد: «اگر این مشکلات وجود نداشته باشد و مردم راضی باشند و وزارت ارتباطات هم تولید محصول را رعایت کند، مشکلی وجود ندارد. البته در رابطه با این شرکت یک پرونده مفتوح قضایی هم وجود دارد که منتظر صدور رای هستیم.»