آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار ورزش - روزنامه شماره ۵۰۴۵

 • فوتبال خسیس!

  دنیای‌اقتصاد: با گذشت تنها سه هفته از مسابقات لیگ بیستم فوتبال، بزرگ‌ترین بحران فنی این بازی‌ها آشکار شده است؛ فقر در گلزنی. آمار و ارقام نشان می‌دهد تعداد گل‌های رد و بدل شده در این سه هفته به معنای واقعی کلمه «رقت‌بار» بوده و حتی سیر نزولی داشته است. هفته اول ۱۹ گل از خط دروازه‌ها گذشت که باز آمار بدی نیست، این عدد در هفته دوم به ۱۴ گل کاهش یافت و هفته سوم تبدیل به ۹ گل شد. باورکردنی نیست که در ۸ مسابقه هفته سوم تنها ۹ گل به ثمر رسیده و هیچ تیمی موفق به ثبت بیش از یک گل نشده است. به‌نظر می‌رسد در خساست تیم‌ها برای گلزنی، دست‌کم چهار عامل موثر وجود دارد.
 • مشکل ابدی استقلال

  دنیای‌اقتصاد: همان‌طور که از قبل هم پیش‌بینی می‌شد، حضور همزمان دو دروازه‌بان مدعی و ملی‌پوش یعنی حسین حسینی و رشید مظاهری در فهرست استقلال لیگ بیستم موجب به وجود آمدن اصطکاک‌هایی در این تیم شده است. در شرایطی که تنها سه هفته از شروع فصل جدید گذشته، روز جمعه در جریان تمرین اختصاصی دروازه‌بان‌ها به بهانه یک مساله پیش پا افتاده بین حسینی و مظاهری درگیری لفظی به وجود می‌آید که در ادامه منجر به قهر رشید می‌شود. به این ترتیب اولین قسمت از فصل جدید یک سریال تکراری در استقلال اکران شد؛ سریالی به اسم یک دروازه و دو دروازه‌بان، یک دل و دو دلبر.
 • انتخابات فوتبال؛ ۷۰ روز دیگر

  دنیای‌اقتصاد: مجمع عمومی فدراسیون فوتبال دیروز برگزار شد و همان‌طور که از قبل هم اعلام شده بود، خروجی رسمی آن تایید اساسنامه جدید این فدراسیون بود. این نخستین مجمع عمومی فدراسیون در ۲۰ ماه گذشته به‌شمار می‌آمد. اساسنامه جدید با تایید ۹۵ درصد اعضا همراه شد. همچنین در حاشیه این مجمع، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون اعلام کرد انتخابات این فدراسیون حدود ۷۰ روز دیگر برگزار خواهد شد. درحال‌حاضر فدراسیون رئیس ندارد و با سرپرست موقت اداره می‌شود.
 • یک ترانسفر غیرمنتظره به اروپا

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی که فوتبال ایران در پنجره فعلی نقل‌وانتقالات بازیکنان بسیار زیادی را به لیگ‌های خارجی ترانسفر کرده، دیروز خبر یک انتقال غیرمنتظره هم منتشر شد. بر این اساس جعفر سلمانی، مهاجم فصل گذشته صنعت نفت آبادان به پورتیموننزه پرتغال پیوست. هدایت این تیم را پائولو سرجیو بر عهده دارد؛ کسی که زمانی سرمربی نفت بود و همان جا با سلمانی آشنا شد. پورتیموننزه در هفت هفته ابتدایی لیگ پرتغال نتایج خوبی نگرفته و با چهار امتیاز در قعر جدول رده‌بندی قرار دارد.
 • وقتی منصوریان یخ می‌زند

  دنیای‌اقتصاد: مسابقه تراکتور و سپاهان که به‌خاطر برف شدید تبریز ۲۴ ساعت به تعویق افتاده بود، سرانجام برگزار شد و با شکست میزبان به پایان رسید. به این ترتیب شمار امتیازات تراکتور در سه بازی ابتدایی لیگ بیستم در عدد «دو» متوقف ماند؛ امتیازاتی که در اثر تساوی برابر نفت مسجد سلیمان و نساجی به دست آمده است.
 • ناکامی در آخرین دریبل

  رضا قاسمی‌یقین: وقتی چهارشنبه ۲۵ نوامبر، در واپسین ساعات شبانگاهی، خبری که آرزو می‌کردیم تکذیب شود مخابره می‌شد، دنیای فوتبال افسانه‌ای تکرارنشدنی را از دست داد که مهم‌ترین، خاص‌ترین، عصیانگرترین و بهترین در مستطیل سبز بود. نسل من با دیه‌گوی کبیر بسیار خاطره دارد. در دهه ۶۰ که رسانه‌ها بسیار محدود بودند و نه اینترنت و نه اینستاگرامی بود که بدانیم این مارادونایی که می‌گویند کیست؛ اما در ذهن خودمان از او یک بُت و یک جادوگر ساخته بودیم که به‌درستی گمان می‌کردیم برگ برنده و استاد فن در فوتبال است. زمانی که تمام شناخت ما از او در عکس‌های آدامس فینال جدید و قدیم خلاصه می‌شد و همه به‌دنبال شاه عکس این آدامس‌ها یعنی مارادونا بودیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر