آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار ورزش - روزنامه شماره ۵۰۴۳

 • بگذارید نفسی بکشیم

  دنیای‌اقتصاد- رسول بهروش: بگذارید نفسی بکشیم. اجازه بدهید چند دقیقه از فضای متشنج فوتبال ایران فاصله بگیریم و هوایی بخوریم. مجالی بدهید که این همه خشم و خصومت، این همه کینه و کدورت را از یاد ببریم و وسط بیانیه‌نویسی بی‌وقفه باشگاه‌ها، در بحبوحه جنگ‌های لفظی پرشمار و فایل‌های صوتی و تصویری هتاکانه، کمی هم به زیبایی‌های زندگی فکر کنیم؛ قشنگی‌هایی که در همین مستطیل سبز هم پیدا می‌شود، اما شاید فرسنگ‌ها دورتر. اخبار روز را دوباره مرور می‌کنیم و با بغض و اندوه در می‌یابیم زمینی که ما از آن دشمنی و دوری درو می‌کنیم، آن سوی دنیا محصولش عشق و دوستی است. مشکل از زمین نیست رفقا؛ بذرمان ایراد دارد.
 • خارج از دید

  دنیای‌اقتصاد: فوتبال یک ورزش «خبرمحور» و پراتفاق است. بنابراین خیلی اوقات آدم‌ها صرفا تا زمانی دیده می‌شوند که در کانون اخبار باشند، خودشان را ببینیم و در موردشان بخوانیم. اینجا فاصله بین مطرح بودن یا نبودن گاهی بسیار کوتاه است؛ امروز تیتر اول هستید و دو ماه بعد شاید خیلی‌ها فراموش‌تان کنند.
 • بازگشت به شهر پوکر

  دنیای‌اقتصاد: مسابقات هفته سوم لیگ برتر باشگاه‌های کشور که از دیروز با انجام چهار مسابقه آغاز شد، امروز با برگزاری چهار دیدار دیگر به پایان می‌رسد. بر این اساس از ساعت ۱۵:۴۵ شهرخودرو میزبان نفت آبادان خواهد بود، از ساعت ۱۶:۲۰ ذوب‌آهن و پیکان مصاف می‌دهند و از ساعت ۱۶:۳۰ تراکتور میزبان سپاهان خواهد بود. این بازی بسیار حساس است و یکی از فینال‌های زودرس لیگ بیستم به‌شمار می‌آید. سپاهان با محرم نویدکیا بازی اول را به گل‌گهر قلعه‌نویی باخت، اما در مسابقه دوم برابر آلومینیوم اراک با یک گل به پیروزی رسید. تراکتور هم با علیرضا منصوریان دو تساوی مقابل نفت مسجد سلیمان و نساجی مازندران به‌دست آورده است. در دیگر مسابقه امروز اما از ساعت ۱۶:۳۵ پرسپولیس در مسجدسلیمان به مصاف نفت این شهر می‌رود. سرخپوشان در بازی برگشت فصل گذشته توانستند در شهر اولین‌ها، اولین پیروزی را برابر این تیم به‌دست بیاورند و اولین پوکر قهرمانی در تاریخ مسابقات سراسری فوتبال ایران را تثبیت کنند. سرخپوشان فصل را با تساوی بدون گل برابر سایپا آغاز کردند، اما در هفته دوم با تک گل سیامک نعمتی از روی نقطه پنالتی نفت آبادان را شکست دادند. نفت مسجدسلیمان اما دو تساوی برابر تراکتور و سایپا به‌دست آورده است.
 • سنت پسندیده تمدید

  دنیای‌اقتصاد: در آخرین دقایق دربی رفت فصل گذشته وقتی تابلو تعویض بالا رفت و شماره ۱۶ پرسپولیس به میدان آمد، شاید کمتر کسی در ورزشگاه و نیز پای تلویزیون اسم او را می‌دانست. این بازیکن اما ظرف مدت زمان کوتاهی که در میدان حضور داشت، کاری کرد که همه ایران نامش را بفهمند؛ او مهدی عبدی بود، بازیکنی که با یک ضربه جسورانه به توپ و البته استفاده از اشتباه حسین حسینی، دروازه استقلال را باز کرد.
 • همه شما را در المپیک می‌بینم

  دنیای‌اقتصاد: به‌نظر می‌رسد برگزاری مسابقات المپیک توکیو در تابستان آینده کاملا قطعی شده است. در همین راستا رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در پیامی از ورزشکاران خواست برای حضور در المپیک توکیو آماده شوند. توماس باخ هفته گذشته برای بازدید از شرایط توکیو به این شهر سفر کرد و شرایط دهکده المپیک را زیر نظر گرفت. او از همان جا، روی بالکن یکی از آپارتمان‌های مخصوص استقرار اعضای کاروان‌ها در پیامی ویدئویی خطاب به ورزشکاران گفت: «خوشحالم که ۹ ماه دیگر می‌توانم در دهکده ورزشکاران به شما خوش‌آمد بگویم. برای کسب یک تجربه فراموش‌نشدنی در بازی‌های المپیک توکیو آماده شوید.»
 • ۱۰ میلیون دلار؛ اولین جایزه تایسون

  ایسنا: مایک تایسون در اولین مبارزه خود بعد از بازگشت به دنیای حرفه‌ای ۱۰ میلیون دلار به جیب خواهد زد. او این مبلغ را برای مبارزه با روی جونز دریافت خواهد کرد. این مبارزه شنبه آینده برگزار می‌شود. تایسون ۵۴ ساله است، او ۵۸ مبارزه انجام داده، ۵۰ پیروزی کسب کرده است و شش شکست متحمل شده است. او اعلام کرده بار دیگر قصد دارد به رینگ بوکس برگردد.
 • طرفداران تو «وحشتناک» هستند!

  دنیای‌اقتصاد: به‌نظر می‌رسد سیاست برخی هواداران ایرانی فوتبال در هجوم‌های پیاپی و بی‌وقفه به صفحه رسمی باشگاه پورتو و حمایت از مهدی طارمی، دقیقا نتیجه عکس داده است. آنجا ایران نیست که مربیان با فریاد تماشاگران بازیکن عوض کنند و به‌نظر می‌رسد برخی در کشورمان این موضوع را درک نکرده‌اند. درحالی‌که سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو پیش‌تر هم یک واکنش تند به این داستان نشان داده بود، ادامه اصرارها در این مورد، به تکرار عکس‌العملی مشابه انجامید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر