آرشیو روزنامه شماره ۴۳۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار ورزش - روزنامه شماره ۴۳۵۰

 • هزینه - فایده یک جام

  دنیای اقتصاد: تمام شد. بار دیگر، زودتر از حد تصور رسیدیم به «ماه‌عسل» چند میلیارد هوادار فوتبال در جهان؛ به جایی که یک ماه تمام بوی جام‌جهانی همه دنیا را مسحور می‌کند، به جایی که کل کره زمین چشم می‌دوزند به خاک میزبان جام‌جهانی تا تقابل‌های ریز و درشت این تورنمنت را تماشا کنند. وقتی عده‌ای از اهالی کشورهای چین و استرالیا و... هم بلیت‌های مسابقه‌ای مثل بازی ایران و مراکش را خریده‌اند و دوست دارند با صرف هزینه‌ای قابل‌توجه حتی چنین مسابقه‌ای را هم از نزدیک ببینند، دیگر می‌شود به وضوح پی برد جنون فوتبال در این جام با مردم دنیا چه می‌کند! جام‌جهانی فوتبال احتمالا بالاتر از المپیک، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان است که از فقیرترین اقشار فرودست‌ترین کشورهای جهان تا بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران و سیاستمداران دنیا را مشغول خودش می‌کند. در هر مسابقه این جام، دو تیم با هم می‌جنگند که مسابقه آنها برای مردمان آن دو کشور حکم مرگ و زندگی و نبرد بر سر بخشی از حیثیت و وجهه بین‌المللی‌شان را دارد. همین روح گلادیاتوری حاکم بر مسابقات هم باعث می‌شود بازی هر دو تیم کوچک و بزرگی با هم، برای بسیاری از مردمان سایر کشورهای جهان هم جالب باشد. این جام‌جهانی است؛ جایی که بازی آسان نداریم، بازی بی‌اهمیت و کم‌بیننده نداریم، جایی برای اشتباه و سهل‌انگاری نداریم و البته بعید است هیچ‌کدام از ۹۰دقیقه‌هایی که صرف تماشای مسابقات این جام می‌شود، جزو عمر هواداران دو آتشه فوتبال به حساب بیاید. خوش آمدید به نبض تپنده زندگی...!
 • معرفی میزبان جام جهانی ۲۰۲۶

  آمریکا، کانادا و مکزیک به‌عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ انتخاب شدند. جلسه کنگره فیفا عصر دیروز برگزار شد و تصمیم مهم این کنگره انتخاب میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ بود که در نهایت با رای کشورها، آمریکا، کانادا و مکزیک به‌عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ انتخاب شدند. مراکش رقیب این کشورها بود که شکست خورد. در این بین فدراسیون فوتبال ایران به هیچ‌کدام از کاندیداها رای نداد.
 • تمجید از دفاع آهنین ایران

  یورو ‌اسپورت در گزارشی به دفاع مستحکم تیم‌ملی فوتبال ایران و بازیکنان با استعدادش اشاره کرد. به‌ گزارش «‌ایسنا» این سایت نوشت: تیم‌ملی فوتبال ایران در دوره‌های گذشته جام‌جهانی نتوانست جواز حضور در دور دوم را به دست بیاورد، ولی اکنون با دفاع آهنین و بازیکنان با استعداد همچون سردار آزمون و علیرضا جهانبخش می‌توان امیدوار بود که ایران در پنجمین حضور خود در جام‌جهانی به دور بعد راه یابد.
 • تمجید بوسکتس از ایران

  ستاره خط میانی اسپانیا و بارسلونا در گفت‌وگویی از دغدغه‌های این تیم برای رویارویی با تیم‌های ناشناخته گروه B جام‌جهانی همچون تیم ایران صحبت کرد. سرخیو بوسکتس در این خصوص گفت: «در جام‌جهانی دیدارهای اندکی‌ وجود دارند که آسان باشند. مردم چیزی از ایران و مراکش نمی‌‌دانند چون این دو، تیم‌های بسیار درخشانی نیستند، اما کارها را برای رقبا از جمله اسپانیا دشوار خواهند ساخت. بعدا که با آنها بازی کنیم خواهید دید که پیروزی برابر آنها چقدر دشوار است. ایران و مراکش، مشکلی‌ برای دفاعی بازی کردن ندارند. از همین‌رو شک ندارم با این شکل بازی ما به مشکل می‌خوریم.»
 • بازیکنان ایران بیشتر مدل هستند!

  پوشش ظاهری بازیکنان تیم‌ملی فوتبال ایران نظرها را در آستانه آغاز جام‌جهانی ۲۰۱۸ به خود جلب کرده. یک سایت انگلیسی درگزارشی نوشت: بازیکنان تیم‌ملی فوتبال ایران بیشتر شبیه مدل هستند تا فوتبالیست. شیک‌پوشی بی‌اندازه بازیکنان تیم‌ملی فوتبال ایران، غوغایی در شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص «توییتر» به راه انداخته است. امیدواریم آنها به مانند ظاهرشان، خوب هم بازی کنند.
 • درخواست مالی استقلال از دولت!

  معاون ورزشی باشگاه استقلال از دولت طلب کمک مالی کرد! پندار توفیقی درخصوص شایعه حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به‌دلیل بدهی‌ها به رادیو گفت: «ما اعتقاد داریم نیاز است که دولت در این زمینه کمک کند چون ما از طریق درآمدها نمی‌توانیم این بدهی‌های انباشته را پرداخت کنیم.» این درحالی است که دولت از کمک به باشگاه‌ها منع شده است.
 • فوران عشق و هیجان

  دنیای اقتصاد: جام‌جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه از امروز و با مراسم افتتاحیه رسما آغاز خواهد شد. این مسابقات به‌مدت یک ماه ادامه خواهد داشت و ۳۲ تیم حاضر در آن برای صعود از گروه‌های خود و رسیدن به جمع تیم‌های پایانی تلاش خواهند کرد. مراسم افتتاحیه این مسابقات امروز و از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه لوژینکی برگزار می‌شود. در ابتدای این مراسم بیش از ۵۰۰ رقصنده‌ محلی، هنرمندان عرصه‌ ژیمناستیک و نوازندگان محلی متعددی ایفای نقش می‌کنند. همچنین بسیاری از هنرمندان و خوانندگان روسی برای سرگرم کردن جمعیت و خوش‌آمدگویی به تیم‌های کشورهای میهمان، هنرنمایی خواهند کرد.

بیشتر