نهال گردو اصلاح شده ضمانتی فقط 40 هزار تومان

رپرتاژ آگهی: قطعا جواب نه هست گردویی که پوستش با چکش هم نمیشکند یا مغزش رو باید با سوزن در بیاری طلا که سهله سنگ گرد هم نیست. مردم برای چنین گردویی در بازار پولی نمیدهند مگر اینکه آشنایی با چنین گردویی نداشته باشند. ما به شما نهال گردوی مناسب را در این مقاله پیشنهاد خواهیم داد.

نهال گردو ضمانتی

نهال گردوی ضمانتی باید گارنتی خیلی چیزها را داشته باشد اول اینکه نهالی سالم باشد، یعنی هیچگونه امراض و بیماری نداشته باشد.

دوم اینکه نهال باید کاملا جون دار و خیس باشد بطوریکه وقتی با ناخن پوست آن را بکنید زیر پوسته خیس و سبز باشد. یادتان باشد بزرگی نهال هرگز نشان از کیفیت بالای آن نیست اگر چنین بود باید صنوبر قیمتش 1 میلیون می شد چون یک صنوبر 5 ساله 6 متر قد کشیده و خیلی هم تنومند هست.

خیلی ها براین باورند که باید نهال گردو خیلی بزرگ یا ضخیم باشد. بزرگی و کلفت بودن تنه نهال نمیتواند نشان از سالم بودن آن یا کیفیت آن باشد. نهال با کیفیت را می توان از ریشه آن فهمید نهال با کیفیت همیشه پر ریشه می باشد و ریشه های آن رنگ تیره ای دارند و هیچگونه علائم بیماری یا زدگی و شکستگی روی آن دیده نمی شود.

در نهایت نهال گردو ضمانتی باید تضمین برگشت وجه داشته باشد. این درصورتی هست که نهال را اگر با طبق روش های گفته شده از طرف نهالستان بکارید و نتیجه نگیرید نهالستان باید خسارت وارد شده را متحمل شود.

انواع نهال گردو

نهال های گردو به چند دسته تقسیم می شود گردوی بذری - اصلاح شده - پیوندی

نهال گردو اصلاح شده

امروزه با پیشرفت علم نوین کشاورزی با ارائه متدهای علمی و پیشرفته و اصلاح نژاد ژنتیکی روی نهال ها توانسته اند در بذر نهال گردو اصلاحات ژنتیکی انجام دهند و با ترکیب برترین ژن ها با همدیگر نهالی تولید کنند که در سریعترین زمان ممکن باردهی کند. بعنوان مثال نهال های قدیمی گردو حدود 8 الی 10 سال طول می کشید که باردهی کنند ولی در نهال های اصلاح شده امروزی از سال اول باردهی نهال شروع می شود.

علاوه بر این نهال اصلاح شده ویژگی هایی دارد که بقیه نهال ها ندارند. بعنوان مثال این نوع نهال ها مقاومت بسیار بالایی به سرما و گرما دارندو در مقابل کم آبی مقاومت بهتری میتوانند از خود نشان بدهند.

نهال گردو پیوندی

نهال گردو پیوندی یکی از مدل های گردو می باشد که از طریق پیوند زدن نهال اصلی گردو روی پایه مقاوم انجام می شود . نهال گردو پیوندی امروزه در مقابل نهال گردو اصلاح شده نمی توانند حرفی برای گفتن داشته باشند شاید تا چند سال پیش بهترین گردو ها همین گردو های پیوندی بودند ولی امروزه اصلاح ژنتیکی نهال بقدری پیشرفت کرده که توانسته از روش پیوندی پیشی بگیرد. علاوه بر این قیمت بسیار بالایی هم دارد. وقتی نهال گردو اصلاح شده از همه لحاظ می تواند مانند گردوی پیوندی بهتر عمل کند در عین حال قیمتی تقریبا یک دوم و بعضا یک سوم را داشته باشد منطقی نیست که هزینه بالایی خرج کنی تا گردو پیوندی بخری و کاشت کنی. یکی دیگر از معایب پیوندی این هست که بعضی مواقع راحت خشک می شود و یا نمیتواند بخوبی با خاک و یا منطقه مورد نظر سازگاری پیدا کند.

نهال گردو بذری

نهال گردو بذری را همه می شناسند و نیازی به توضیح بیشتر نیست و نمیخوام وقتتونو برای توضیح این نوع گردو بگیرم.

نهال گردو سرد سیری

مردم عزیز از سراسر کشور با من تماس میگیرند و در مورد نهال گردو سرد سیری سوال میکنند در این مقاله می خواهم شما را با نهال گردو سردسیری بیشتر آشنا کنم. تا به سوالات اکثر باغداران عزیر پاسخ داده باشم.

آیا شما در منطقه ای زندگی میکنید که در اسفند ماه هوا سرد و گرم می شود یا همینطور در فروردین ماه ناگهانی هوا تغییر دما می دهد. اگر شما در چنین منطقه ای زندگی میکنید حتما باید نهال گردو سرد سیری بکارید.حالا چرا گفتم سرد سیری! اصلا چرا به این نهال میگویند سرد سیری ! نکنه این نهال در منطقه ما جواب ندهد چون ما که تغییر ناگهانی هوا نداریم تا اردیبهشت هم هوای منطقه ما سرد هست!!

باید بگویم که لقب سردسیری دادن به این نهال بخاطر اینه که دیر گل می دهد دیر شکوفه میدهد. پس وقتی منطقه ما هواش 10 روز گرم بشه نهال گردوی خواب آلوی ما به این راحتی ها از خواب بیدار نمیشه، تا حالا دیدین یه آدم تنبل تا 12 ظهر خواب باشه یعنی تا آفتاب نره وسط آسمان زمین رو نسوزونه تنبل هنوز خوابه این نهال هم دقیقا این شکلیه تا مطمن نشه هوا گرم شده و دیگه نمیخواد سرد بشه تازه کم کم چشماشو باز میکنه از خواب بیدار میشه خب این چه نفعی به من باغدار داره! این سوال مهمترین و بهترین سوال در مورد نهال گردو دیر گل سرد سیری هست، بله وقتی هوا مدت کوتاهی گرم بشه اگه گردو دیر گل نباشه بیدار میشه شکوفه میده و یکدفعه سرما بیاد تموم این نهال ها را سرما میزنه و دیگه باید یک سال از محصول خداحافظی کنید.ولی دیرگل سردسیری از خواب بیدار نمیشه تا وقتی بیدار شد حسابی محصول بدهد. خوبه بدانید تنبل بودن بعضی وقتا بدرد میخوره.

شناسایی انواع نهال گردو سردسیری

نهال های گردو سردسیری چند نوع هستند این نهال ها همگی سرما دوست هستند ولی در همه مناطق سردسیری جواب نمیدهند باید طبق مشخصات منطقه مورد نظرتان نهال مخصوص را بکارید. بعنوان مثال یکی از بهترین نهال های گردو سردسیری گردو چندلر هست این نهال در ارتفاعات 0 تا 1200 متری به شکل عالی جواب میدهد و گردو های بسیار لذیذ ئ خوش طعم و خوشبو تقدیم صاحبش میکند. اما این نهال پر طرفدار می تواند در ارتفاع 1500 متری یا بالاتر جواب بدهد متاسفانه هرگز نمیتواند جواب بدهد اگر بکارید فقط سبز شدن برگ هاشو میبینید خبری از محصول نخواهد بود، پس چیکار بکنیم میریم سراغ گردو های دیگه مثل گردو فرنور که هم طعم خوبی داره و هم تا ارتفاع 1800 متری جواب میده ولی چیکار کنیم وقتی که در کشورمان حتی تا 3هزار متر ارتفاع هم داریم، در این مرحله باید بریم سراغ گردوی بسیار خوش نام و پربار گردو ژنوتیپ برتر کانادایی که ژن کانادایی دارد و با اصلاحات ژنتیکی تبدیل به یک اسطوره در بین گردو ها شده است. این نهال هم در ارتفاعات 0 تا 3 هزار متری جواب می دهد هم کیفیت گردو هاش عالیه هم بازار پسند هست هم پوستش راحت می شکند وهم ریسکشو دیگه نداریدو راحت میکارید و منتظر گردو هایتان می باشید.

خرید نهال

شرکت بزرگ جایا کالا در شمال غرب کشور با فروشگاه چند منظوره با کسب مجوزهای لازم از سازمانهای مربوطه یکی از نهالستان های بزرگ کشوری را مدیریت میکند که در این نهالستان انواع نهال های کم یاب و نایاب و همچنین انواع نهال گردو و میوه ها و نهال های غیر مثمر در بیشترین تعداد تولید و یا وارد می شود.

همچنین میتوانید برای خرید نهال بادام کلیک کنید.

شماره های خدمات رسانی و مشاوره:

مدیریت و مشاوره: 09214452456 - 09104162520

مدیریت فروش : 09337838780 - 09359763876

وبسایت : jayakala

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.