آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۵۱۰۲

 • ستون پنجم در مسکن دولتی

  دنیای‌اقتصاد: قیمت مصوب برای ساخت «مسکن ملی» در طرح دولتی خانه‌سازی، ۴۰درصد پایین‌تر از فاکتور ارائه‌شده توسط انبوه‌سازان و ۵۷درصد کمتر از قیمت واقعی در بازار عادی ساخت‌وسازهای مسکونی است. این گسل بزرگ قیمتی همانند طرح قبلی که پروژه‌های خانه‌سازی با «قیمت دستوری» استارت خورد و فرآیند ساخت و تحویل آنها حداقل ۱۰ سال به طول کشید، می‌تواند هم به سازنده‌ و هم به پیش‌خریداران ضربه کاری وارد کند و در مقابل، مقدمات تشکیل بازار سیاه خرید و فروش امتیاز مسکن دولتی را فراهم کند. «ستون پنجم» برنده طرح خواهد بود.
 • پرسش از «متراژ» درباره بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: تولید برنامه متراژ، از سلسله برنامه‌های تلویزیون اینترنتی اکوایران (رسانه تصویری گروه رسانه‌ای دنیای‌اقتصاد) بر اساس نیازسنجی این رسانه منطبق با نیاز مخاطبان به‌صورت هفتگی طی یک سال و نیم گذشته در دستور کار قرار گرفت.
 • قیمت‌هایی برای «نفروختن» در بازار مسکن

  دنیای‌اقتصاد: بررسی میدانی قیمت پیشنهادی فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن پایتخت در روزهای اخیر نشان می‌دهد: بخش زیادی از واحدهای مسکونی نوساز تا پنج سال ساخت با قیمت‌های پیشنهادی عجیب و غریب از سوی مالکان ارائه شده‌اند.
 • شاخص قیمت مسکن دی ماه

  دنیای‌اقتصاد: مرکز آمار، «اطلاعات بدون نویز» از تغییرات قیمت مسکن را برای دومین ماه متوالی منتشر کرد. داده‌های جدید با محاسبه «شاخص قیمت مسکن به روش هدانیک» نشان می‌دهد میانگین قیمت هرمتربع از آپارتمان‌های فروخته‌شده در تهران طی دی‌ماه بیش از ۸ درصد نسبت به آذرماه افزایش یافته است.
 • مصوبه عجیب شورای عالی شهرسازی کشور

  شورای عالی شهرسازی و معماری کشور روز گذشته در جریان نامه‌ای از تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان چند دستگاه و ارگان برای جمع‌بندی گزارش‌ها و پیشنهادهای مطرح شده پیرامون دو حادثه سال از وقوع دوحادثه فروریزش زمین در محدوده شهران و میدان قیام، تشکیل کمیته‌ای برای تدقیق، تفاهم و جمع‌بندی پیشنهاد عجیب به نظر می‌رسد.
 • بودجه مناطق برخوردار و کم برخوردار پایتخت

  رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران درخصوص کاهش فاصله بودجه مناطق برخوردار و مناطق کم برخوردار گفت: اتفاق نا‌میمونی که در گذشته‌ها در شهرداری افتاده این بود که با هدف تشویق شهرداران مناطق به درآمدزایی بیشتر قانون نا‌نوشته‌ای به وجود آمده بود که منطبق بر سقف درآمدهای منطقه بودجه به منطقه اختصاص داده شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر